Бартоломеу Діаш реферат на українській мові

Географія

Повідомлення про Бартоломеу Діаш, про його життя і подорожі викладене в цій статті.

Бартоломеу Діаш реферат на українській мові

Дата народження португальського мореплавця невідома. Тільки рік, і то приблизний – 1450-й. Його вирахували виходячи з того, що перший запис про нього, датується 1466 роком, коли він вступив на навчання до Лісабонського університету. Вчені просто відняли 16 років, вік для вступу до навчального закладу. Відомостей про батьків також немає. Після закінчення Лісабонського університету він начебто знову зник: до 1478 року про нього нічого невідомо. Цього року Диаша призначили хранителем торгових складів.

Яка країна спорядила експедицію Бартоломеу Діаша?

Варто відзначити, що в той період всі відомі торгові шляхи, моря і землі були розділені між англійцями, венеціанцями, генуезцями і ганзейцями. Португалія ж задовольнялася «залишками»: сюди доходили тільки залишки східних багатств, ціни в країні були найвищі на континенті. І що ж залишалося робити Португалії? Дослідити західні береги Африки, які інші країни вважали безперспективними. З іншого боку, Ви тільки уявіть: тоді користувалися картою Птолемея і вважали, що виходу в Індійський океан через африканський континент немає. Плюс офіційна наука вважала Землю плоскою з чіткими кордонами, за якими тільки порожнеча. І Португалія зробила хід конем. Попередники Діаша відкрили західне узбережжя Африки від півдня Анголи до Сахари. Король Жуан зробив на нього ставку і став споряджати експедицію для пошуків морсокго шляху до Індії через узбережжі Африки. Таким чином, країна, яку представляв Бартоломеу Діаш та країна, яка спорядила експедицію – це Португалія. І готувалася вона близько року.

Велика подорож Бартоломеу Діаша

Подорож португальського мореплавця Бартоломеу Діаша почалася влітку 1487 року. За 4 місяці команда дісталася до південної Намібії. У цей час почався час штормів і буревіїв, тому капітан наказав вийти в море, щоб убезпечити кораблі. Через 2 тижні, 3 лютого 1488 року моряки побачили землю. Не знайшовши спільної мови з місцевими жителями, португальці поставили кам’яний хрест з написами, що дана територія належить Португалії і вийшла назад в море. Після чергових поневірянь склад  команди почав вимагати, щоб Діаш взяв курс додому. Але він вмовив свою команду на три дні плавання, а якщо вони нічого не знайдуть, то повернутися додому.

Завдяки попутному вітру кораблі подолали близько 200 миль. Вони відкрили прохід до Індійського океану і взяли курс назад, так як три дні швидко пролетіли. На зворотному шляху Діаш відкрив острів і мис, який назвали мисом Доброї Надії. Мореплавець зазначив його на карті як найпівденнішу точку африканського континенту.

Додому команда повернулася взимку 1488 року. Виступаючи з доповіддю перед королем, Бартоломеу Діаш спростував правильність карти Птолемея, і довів, що прохід до Індії через Африку все ж існує. Але ось король в подиві: чому мандрівник не доплив до Індії? Жуан запідозрив його в боягузтві і більше командування експедицією йому не довіряв.

Бартоломеу Діаш як загинув?

Бартоломеу Діаш згодом займався підготовкою експедиції Васко да Гама в Індію. Він підбирав екіпаж, змінював вітрила кораблів і їх конструкцію, збирав необхідні припаси. Васко да Гама повернувся з країни прянощів з тріумфом, підтвердивши попередні відкриття Діаша. Про Бартоломеу як про мореплавця забули. Але в черговий похід на захід Африки запросили Діаша як командира одного з кораблів. Експедиція почалася успішно. Але 29 травня 1500 року біля мису Доброї Надії почалася буря, внаслідок якої пропало безвісти багато суден, в числі яких і корабель Бартоломеу.

Бартоломеу Даш цікаві факти

  • Португальського мореплавця назвали на честь апостола Варфоломія, який був покровителем торговців, кравців, м’ясників і виноградарів. По-португальськи Варфоломій звучить як Бартоломеу.
  • Він був дворянином і мав лицарське звання.

Сподіваємося, що повідомлення про Бартоломеу Діаш допомогло Вам. А свій реферат на тему “Бартоломеу Діаш” Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар