Богдан Лепкий характеристика творчості

богдан лепкий біографія скорочено Укр. літ.

Богдан Лепкий був талановитою, всебічно обдарованою людиною. Він любив світ і людей. Світ був для нього одніє’ю великою казкою, тому твори Богдана Лепкого — це зачарування рідною землею та її талановитими людьми.

Богдан Лепкий характеристика творчості

За кількістю написаного Б. Лепкий поступається в українській літературі тільки І. Франкові. Загалом його творча спадщина становить понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів «Мазепа», повісті, оповідання, казки, спогади, збірки віршів та поем, а також переклади, літературознавчі розвідки, статті літературного та мистецького спрямування, опубліковані у численних газетах, журналах, альманахах, календарях, збірниках; він — упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями. Бібліографія творів письменника становить до тисячі позицій.

Багато віршів Лепкого покладено на музику:

1. “В очах твоїх я небо бачу…” (Сучасний рок-гурт «Океан Ельзи» часто виконує популярну пісню «В очах твоїх я небо бачу…» на слова Богдана Лепкого. Ці слова були написані ще на початку XX століття, але той позитивний настрій, який створює вірш, що належить до класики української літератури, хвилює й сучасного слухача.)

2. “Чуєш, брате мій…” — українська піснм-реквієм. (Музику на слова Богдана Лепкого “Чуєш, брате мій…” написав брат поета Лев Лепкий. Цю пісню-реквісм виконували провідні українські співаки, залишається вона популярною її зараз. У пісні звучить мотив безнадії, коли летять у вирій журавлі, мерехтить в очах їхній нескінченнії шлях і тане в мряці слід за зажуреними птахами.)

3. Почуття патріотизму й любові до рідної землі в пісні Михайла Гайворонського на слова Богдана Лепкого «Отсе тая червона калина». (Червона калина — символ України. У пісні «Отсе тая червона калина» звучить мотив туги, але, хоч і настала для України чорна година, завжди знайдеться те, що укріпить серце справжнього патріота: калина та слава, які не пропадуть ніколи й нагадають патріотам про їхній святий обов’язок.)

Вірш «Воскресне, встане Україна!» — заповіт поета-патріота нащадкам. У вірші «Воскресне, встане Україна!», який ще чекає нагоди, щоб стати гімном, Богдан Лепкий заповідає нащадкам не втрачати надії й віри, не перетворюватися на маловірів і бур’ян, який будь-хто може скосити й почуватися паном.

Оцініть статтю
Додати коментар