Брати Грімм “Попелюшка” скорочено

попелюшка скорочено брати грімм Казки

Брати Грімм “Попелюшка” скорочено

У багатого чоловіка помирає дружина. Перед смертю вона просить дочку бути скромною, милою і доброю. Після смерті матері дочка щодня ходить до матері на могилу і виконує її прохання, вона скромна і добра.

Настає зима, потім весна, і чоловік одружується на іншій жінці. У мачухи дві дочки — красиві, але злі. Вони відбирають від дочки багатія красиві сукні і виганяють її жити на кухню. Крім того, дівчина тепер з ранку до вечора виконує найбруднішу й найважчу роботу, а спить у попелі, тому її називають Попелюшкою. Зведені сестри знущаються над Попелюшкою, наприклад, висипають горох і сочевицю в попіл. Батько їде на ярмарок і питає, що привезти дочці і пасербицям. Пасербиці просять дорогих суконь і дорогоцінного каміння, а Попелюшка — гілку, яка на зворотному шляху першою зачепить його за шапку. Привезену гілку ліщини Попелюшка садить на могилі матері і поливає сльозами. Виростає гарне дерево.

Король влаштовує триденний бенкет, на який скликає всіх найкрасивіших дівчат країни, щоб його син міг вибрати собі наречену. Зведені сестри йдуть на бенкет, а Попелюшці мачуха заявляє, що ненавмисно висипала в золу миску сочевиці і Попелюшка зможе піти на бал, тільки якщо вибере її за дві години. Попелюшка кличе: «Ви, голубки ручні, ви, горлиці, пташки піднебесні, скоріше до мене летіть, сочевицю вибрати допоможіть!». Вони справляються з завданням менше ніж за годину. Тоді мачуха «ненавмисно» висипає вже дві миски сочевиці і скорочує термін до години. Попелюшка знов кличе голубок і горлиць, і вони справляються з роботою за півгодини.

Мачуха заявляє, що Попелюшці нічого надіти і танцювати вона не вміє, і їде з своїми дочками так і не взявши Попелюшку. Вона приходить до горіхового деревця і просить: «Ти хитнися, обтрусися, деревце, ти одягни мене в зололо-срібло». Дерево скидає розкішний одяг.

Убралася Попелюшка і пішла на бал-оглядини. Сестри не впізнали її в багатому платті, вирішили, що це якась королева. А королевич танцював тільки із Попелюшкою і після балу хотів проводити її.
Але Попелюшка втекла від нього, сховалася на голуб’ятні, а потім спустилася з іншого боку і втекла додому. Коли сестри повернулися, Попелюшка в старій сукні спала на купі золи.

Наступного дня сестри знову вирушили на бал, а пташка принесла Попелюшці ще красивішу сукню. І знову королевич танцював лише з нею однією. Та коли пішов проводжати Попелюшку, та втекла через сад.

На третій день Попелюшка знову просить у деревця одяг і танцює на балу з принцом, але коли тікає, то до вкритих смолою сходах (хитрість принца) прилипає її туфелька з чистого золота. Принц приходить до батька Попелюшки і говорить, що візьме в дружини тільки ту, на чию ногу підійде ця золота туфелька.

Одна з сестер відрізує палець, щоб надіти туфельку. Принц забирає її з собою, але дві білих голубки на горіховому дереві співають, що її черевичок весь в крові. Принц повертає коня назад. Те ж повторюється з іншого сестрою, тільки вона відрізати не палець ноги, а п’яту, але помітив королевич кров і не став з нею одружуватися.

Тільки Попелюшці підходить черевичок. Принц впізнає дівчину і оголошує своєю нареченою.

Коли принц з Попелюшкою проїжджають повз кладовище, голубки злітають з дерева і сідають на плечі Попелюшці — одна на ліве, інша на праве, і так і залишаються сидіти. «А коли прийшов час весілля справляти, з’явилися і віроломні сестри — хотіли до неї підлеститися і розділити з нею її щастя. І коли весільна хода вирушила до церкви, старша виявилася по праву руку від нареченої, а молодша по ліву; та виклювали голуби кожній з них по оку. А потім, коли поверталися назад з церкви, йшла старша по ліву руку, а молодша по праву; та виклювали голуби кожній з них ще по оку. Так були вони покарані за злобу свою на все своє життя сліпотою.

Брати Грімм “Попелюшка” аналіз

Жанр – казка

Головна думка казки “Попелюшка” – добро переможе, а зло буде покарано.

Головні герої казки “Попелюшка”

-Попелюшка – добра дівчина-красуня.
-Багач – батько Попелюшки. Безхребетний підкаблучник.
-Мачуха – зла та жорстока.
-Дочки мачухи – дурні, пихаті, гордовиті, жадібні.
-Королевич – молодий красень.

План казки “Попелюшка”

  1. Смерть матері
  2. Мачуха з доньками
  3. Подарунки батька
  4. Горіхове дерево
  5. Смотрини у палаці
  6. Миски сочевиці
  7. Перший вечір
  8. Другий вечір
  9. Третій вечір
  10. Пошуки господині туфельки

Сюжет казки

Коли у Попелюшки померла мати, її батько одружився з іншою.
Попелюшку змушували робити брудну роботу та принижували.
Батько подарував Попелюшці горіхову гілку, а пташка з дерева виконувала її прохання.
У палаці був бал, і Попелюшка у новій сукні потрапила туди.
Королевич три вечори танцював тільки із Попелюшкою, але вона від нього тікала.
Королевич по черевичку знайшов Попелюшку і зробив її своєю дружиною.

Чому вчить казка “Попелюшка”? Казка вчить працьовитості, старанності, смиренності, скромності. Вчить не хвалитися своїми перевагами і не сміятися з чужих вад

Оцініть статтю
Додати коментар