Чи можливо вивчити польську мову самостійно і за скільки можна вивчити польську мову?
Чи можливо вивчити польську мову самостійно?
Багато людей хочуть вивчити польську мову, але лінуються приступити до її освоєння. Хоча вивчити польську мову на побутовому рівні не складає особливих труднощів. Для цього можна самому почати вивчати її, дивитися відео-уроки, записатися на курси чи знайти хорошого викладача польської мови.
Однак, ряд людей з величезною мотивацією починають вивчення мови, потім припиняють навчання, пояснюючи різними причинами (фінансовими, особистими, тимчасовими …).
Якщо ви запитаєте у фахівця “чи можна вивчити іноземну мову самостійно?” Він відповість, що не можна і пояснить причину.
Вивченя мови передбачає комунікацію з іншою людиною і без спілкування, ви не навчитеся користуватися іноземною мовою.
За скільки можна вивчити польську мову? Відповідь на це питання неоднозначна, адже все залежить від ваших потреб у знаннях (розуміння та співбесіда чи читання польських класиків в оригіналі) та вільного часу. Загальні знання Ви можете отримати за кілька місяців. А детальне вивчення може тривати роками. Адже навіть українську мову мало людей знає досконало.
Звісно самостійно вивчати польську мову можна, але більший результат та кращі знання ви зможете отримати записавшись на курси польської www.univerpl.com.ua
Поради для вивчення польської мови:
1. Підручник польської мови.
Краще використовувати підручники, особливо написані для навчання в групі або з викладачем. В цих підручниках, поступово, від простого, до складнішого буде подаватися новий матеріал.
Всі підручники схожі, тому перш ніж купувати, переконайтеся, що в ньому є правила польської мови, граматичні вправи, діалоги і, перш за все, словник.
2. Матеріали он-лайн.
Інтернет містить безліч різних матеріалів і може бути досить хорошим безкоштовним помічником.
3. Курси онлайн на YouTube.
4. Обережно з граматикою.
Добре мати репетитора при вивченні граматики. Але, якщо підручник може бути насправді будь-який, то граматику потрібно вивчати грунтовно.
Книги для вивчення граматики польської мови мають небезпечну тенденцію – вони містять можливі варіанти і виключення всі і відразу. Наприклад, якщо пояснюють, як побудовані іменники, то відразу перераховані два мільйони винятків, з яких, принаймні, півмільйона практично не використовуються.
Не треба запам’ятовувати відразу всі виключення. Найкраще більше зусиль спрямувати на запам’ятовування текстів з підручника.
5. Удосконалюйте польську розмовну мову
Вивчаючи польську мову, обов’язково потрібно почати говорити – хоча б прості речення. Необхідно максимально використовувати знання на практиці. Тому вам потрібно знайти собі партнера для розмови. Якщо серед знайомих знавців польської немає, скористайтеся соціальними мережами. Ви можете знайти польського студента який захоче вивчити українську, а вам допоможе з вивченням польської.
В крайньому випадку, говоріть перед дзеркалом: відповіді ви не отримаєте, але почуєте звучання і можливо на слух спробуєте виправити свої помилки.
6. Обережно з читанням наукових польських журналів
Ви вже розумієте польську. Дивлячись на польську газету або книгу, вже дуже хочеться щось почитати. Але це найсерйозніша помилка: якщо після кількох місяців навчання почати читати Гаррі Поттера польською, ви звичайно нічого не зрозумієте. Польська літературна і наукова мова дуже важка для розуміння. Для читання вибирайте навчальні матеріали, розроблені для початківців. Ви знайдете їх в кожній книгарні чи в інтернеті.
7. Оточіть себе польською мовою.
Коли тільки можна, нехай звучить польська мова: радіо, телебачення, музика. І нічого страшного, якщо ви нічого не розумієте. Звикайте до тембру і мелодії мови, до швидкості вимови, в якийсь момент ви почуєте знайомі фрази, почніть їх повторювати. Дивіться знайомі мультфільми польською, фільми.
Хорошою вправою є написання слів пісні: ви вибираєте будь-яку пісню, слухаєте, потім записуєте те, що чуєте. На початку, два слова. Потім п’ять слів. Потім десять слів. За пару тижнів, ви побачите, що ви в змозі все більше і більше виписувати знайомих слів з пісні. І це вже успіх!