Чого мене навчив твір “Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії”?

чого навчає твір незвичайні пригоди алі Твори з укр. літ.

Чого навчає повість Г. Малик Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії зрозуміло кожному, хто читав цей твір.

Чого мене навчив твір «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»?

          Відома українська письменниця Галина Малик створила повість – казку про дівчинку Алю, яка потрапила в казкову країну Недоладію, де жили недороблені справи. Недочеревик стежить за тими, хто не доробляє справи і за невиконану до кінця соту справу переносить їх та їхні вироби за допомогою заклинання у казкову країну. Мешканці мали імена, які авторка  створила за допомогою префікса Недо-: Недороль Десятий, Недорадник, Недоштанько, Недопопелюшка. Цей префікс в українській мові означає  дію або стан , якість, що виявляються в процесах, ознаках і  предметах неповною мірою.  Отож, герої були дивними, похмурими та невеселими, бо їм всім чогось не вистачало, та найголовніше вони не вміли посміхатися.

Аля знайшла у Недоладії нових друзів і разом із ними зуміла змінити життя в казкової країни. Познайомившись із злим Недорадником, якого створила сама, Аля усвідомила свої помилки та спробувала доробляти справи, а відтак змінила не тільки себе, а й недоладян.

     Повість – казка вчить читача старанності, завжди доробляти розпочаті справи, поважати свою працю та працю інших, боротися із лінощами, відповідати за свої вчинки, бути наполегливим у досягненні своєї мети. А ще казка вчить любити країну, в якій живеш, прагнути кращої долі для тих, хто мешкає поруч. Недарма ж Недоладько відмовляється залишити Недоладію, бо вважає за необхідне доробити в ній все, що недороблено. Засуджує байдужість, людську недбалість, лінощі. 

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

"Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії" тести з відповідями

Тести до твору "Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії" допоможуть перевірити наскільки добре ви пам'ятаєте зміст твору Галини Малик. Тестові завдання одразу дають змогу зрозуміти, яка відповідь є правильною.

Оцініть статтю
Додати коментар