Чому мову називають системою знаків, в даній статті ви знайдете відповідь на це запитання.
Чому мову називають системою знаків?
Мова – це система знаків, яка є універсальним засобом для створення взаємозв’язків людини та довкілля у процесі життєдіяльності. Людина вивчає мову, засвоює її, користується нею у будь-якій справі з чітко визначеною ціллю.
Мова є найскладнішою системою знаків. Провідна функція мови – комунікативна – основний засіб спілкування, передачі думок, обміну певної інформації тощо. Також виділяють ще декілька основних функцій мови: пізнавальна, інформаційна (передача інформації, знань), репрезентативна (передача настрою, почуттів та ін.), евристична (створення нових мов, нових систем знаків) тощо.
Мова ділиться на природну та штучну. Природна мова – система знаків, що утворилася історично та передає відчуття, бажання, настрої, наміри людей, їхні образи, хвилювання. До функцій природної мови відносять комунікативну, пізнавальну, інформаційну, репрезентативну. До природних мов належать вербальна та невербальна мови.
Штучна мова – логічно-побудована мова, створення для кодування певної інформації. До особливостей штучних мов відносять точність їх будови, оскільки вони створенні з допомогою чітко виражених правил. Кодові системи, знаки дорожнього руху, наукова мова, програмування належать до мов даного типу.
Різновиди мов, згідно зі сферою пізнавальною та практичної діяльності людей: буденна, мова засобів масової інформації, ділова, наукова, філософська, юридична тощо.
Мову вивчають такі науки як мовознавство, семіотика, логіка, психолінгвістика.