Чому утворюються тромби?

Хвороби

Чому утворюються тромби і як запобігти утворенню тромбів, Ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.

Як утворюється тромб?

Процес утворення тромбів – це захисна реакція організму, яка спрямована на те, щоб зупинити кровотечу. Дрібні порізи характеризуються швидкою зупинкою крові, так як дрібні тромби швидко перекривають пошкоджені капіляри. Але коли процес тромбоутворення порушується, вони починають швидко утворюватися, то виникає загроза життю.

Чому і як утворюються тромби?

У медицині тромби визначені як кров’яні згустки, що утворилися в серцевій порожнині або кровоносній системі. Трапляється, що може сформуватися один локалізований згусток, і він розростається до таких розмірів, що перекриває потік крові до органів. Тромби утворюються в судинах, коли в організм кисень надходить не в повному обсязі. Коли вони перекривають кровоносну судину, то можуть від неї відірватися і відправиться в «подорож» по організму. Невідомо до чого це може привести. Все залежить від того, потік крові до якого органу вони перекриють. Можливий навіть летальний результат.

Причини утворення тромбу в судинах:

  1. Порушений потік крові. Спостерігається у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя або страждають підвищеним артеріальним тиском.
  2. Підвищена в’язкість крові (основна причина виникнення тромбу). Генетичні дефекти, аутоімунні та онкологічні недуги, зневоднення призводять до підвищення в’язкості крові. Вона стає тягучою і в ній утворюються тромби. Також кров стає густішою з віком людини через зменшення в організмі води.
  3. Зміна судинної стінки. Вона зумовлена ​​атеросклерозом. Неправильне харчування призводить до утворення холестеринових бляшок в артеріях. В даних наростах накопичується кальцій, який еластичні і м’які судини перетворює в хрупкі і ламкі. Тому в даних пошкоджених місцях утворюються тромби.
  4. Куріння і алкоголь. Сигаретна смола, потрапивши в кровотік через легені, травмує судинні стінки. Продукти алкоголю також токсичні для стінок судин.
  5. Післяопераційний період. Багато тканини в ході операцій пошкоджуються і в цих місцях швидко утворюються тромби. Існує ймовірність того, що вони можуть не розсмоктатися і перейти в судини.

Як попередити утворення тромбів?

  • Приймайте аспірин. Даний препарат запобігає утворенню тромбів шляхом зменшення згортання крові. Рекомендується його приймати після 40-річного віку.
  • Займайтеся спортом хоча б по півгодини в день. Особливу увагу потрібно приділити кардіотренуванням: вони прискорюють кровообіг, зменшують згортання крові і зміцнюють серцевий м’яз.
  • Дотримуйтеся дієти. Пам’ятайте, що деякі продукти зменшують згортання крові. Наприклад, вишня, тунець, маргарин.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як утворюються тромби і як цього уникнути.

Оцініть статтю
Додати коментар