“Туберкульоз” реферат коротко

легені цікаві факти Хвороби

Туберкульоз реферат на українській мові коротко розповість про цю інфекційну хворобу. Повідомлення про туберкульоз допоможе підготуватися до заняття, і поглибити свої пізнання в біології.

Розповідь про туберкульоз

Туберкульоз – це інфекційна хвороба, яка, в першу чергу, вражає легені і рідше інші органи. Вона поширена в усьому світі, нею хворіють люди і тварини. Збудником недуги є мікобактерія туберкульозу. Передається захворювання повітряно-крапельним шляхом: при чханні, кашлі, розмові.

Легенева класична форма туберкульозу проявляється кашлем з кровохарканням, мокротою, слабкістю, лихоманкою, схудненням, нічною пітливістю. Якщо хвора людина не лікується, то буквально згасає на очах.

Форми туберкульозу

Виділяють відкриту і закриту форми туберкульозу. Відкрита форма туберкульозу дуже небезпечна для всіх, так як в навколишнє середовище виділяються мікобактерії недуги і стають джерелом зараження для оточуючих. Ті, хто хворіє закритою формою туберкульозу, не виділяють шкідливих мікроорганізмів і не заражають нікого навколо.

Аж до середини ХХ століття від туберкульозу помирала велика кількість людей, проте після того як винайшли антибіотики лікарі навчилися лікувати недугу.

Рівень захворювання цією інфекційною хворобою залежить від рівня життя населення і від кліматичних умов. Умови праці та життя, характер харчування також впливають на поширення недуги. У країнах, де панує жаркий клімат, туберкульозом хворіють менше, а де холодний клімат – більше.

Згідно з офіційними даними 1/3 частина населення планети інфікована туберкульозом. Правда, у більшості дорослих людей досить сильний імунітет, який не дає розвиватися хворобі. Такий стан, коли людський організм заражений мікобактерією туберкульозу, але хвороба не розвивається, називається тубінфікування. Виявити її можна тільки за допомогою спеціальних тестів – реакції Манту.

Туберкульоз, як хвороба, що вражає легені, розвивається у кожної 10-ї людини. Прогресуванню захворювання сприяють: неправильне харчування, куріння, алкоголізм, малорухливий спосіб життя, недосипання, стреси, хронічні захворювання, недостатнє перебування на свіжому повітрі.

Що робити, щоб не допустити розвиток хвороби?

Усім дорослим і підліткам від 15 років кожні 2 роки необхідно проходити рентгенологічне обстеження легень- флюорографію. У маленьких дітей туберкульоз протікає важче, ніж у дорослих. Тому, щоб захистити дітей від цієї недуги, на третю добу після народження дитини їй роблять щеплення БЦЖ прямо в пологовому будинку. Звичайно, щеплення не на всі 100% захищає від туберкульозу, проте запобігає розвитку поширених, блискавичних і важких форм хвороби. З першого року життя і до 15 років щороку робиться реакція Манту. Це перевірочна реакція на наявність мікобактерії туберкульозу в організмі. Вона дозволяє відстежити, коли в дитячий організм потрапила інфекція і вчасно провести потрібне обстеження, а також профілактичне лікування, щоб не дати недузі розвинутися.

Туберкульоз лікується в спеціалізованих санаторіях і стаціонарах протитуберкульозними антибіотиками. Тому важливо приймати вітаміни, правильно харчуватися, дотримуватися режиму дня, гуляти на свіжому повітрі, висипатися, займатися спортом і регулярно проходити флюорографію, робити Манту.

Сподіваємося, що повідомлення про туберкульоз допомогло Вам підготуватися до заняття. А розповідь про туберкульоз Ви можете розширити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар