Чи лікується дальтонізм? Які є способи його лікування.
Дальтонізм лікування
Сьогодні у світовій медичній практиці дальтонізм рецесивний лікуванню не піддається. Це пов’язано з генетичною причиною появи кольорової сліпоти.
Лікування дальтонізму набутого можливе, однак воно не гарантує повного відновлення сприйняття. Існують такі методики корекції дальтонізму :
- окуляри, блокуючі яскраве світло — дозволяють краще розрізняти кольори;
- пофарбовані окуляри, контактні лінзи — покращують колірне сприйняття, при цьому, вони візуально спотворюють об’єкти.
При придбаному дальтонізмі певне коригування допускається за рахунок оперативного втручання. Так, наприклад, дальтонізм при катаракті обумовлює, відповідно, необхідність у видаленні катаракти, за рахунок чого, відповідно, може бути покращено зір. Розвиток дальтонізму на фоні прийому певних препаратів вимагає їх скасування – дана міра обумовлює можливість деякого відновлення кольоросприйняття.
Робляться деякі спроби з корекції кольоросприйняття за рахунок спеціального типу лінз. Їх поверхня покривається спеціальним шаром, особливості його складу дають можливість змінювати довжину хвиль у процесі сприйняття певних кольорів. Між тим, і такі спроби впливу на дальтонізм особливих результатів не дають.
Враховуючи відсутність прогресування вродженого дальтонізму, пацієнти з цим захворюванням привчаються до коректування власного сприйняття кольорів на підставі врахування їх особливостей. Наприклад, вони запам’ятовують, що червоний колір світлофора – верхній, зелений, відповідно, нижній.
При появі симптомів дальтонізму необхідно звернутися до офтальмолога.