Даніель Пеннак біографія скорочено та цікаві факти

Даніель Пеннак біографія скорочено та цікаві факти Письменники

Даніель Пеннак біографія скорочено та цікаві факти з життя та творчості французького письменника розкажуть багато нового про цю особистість.

Даніель Пеннак біографія коротко

Народився 1 грудня 1944 року в м.Касабланка, Марокко в родині військового. Дитинство майбутній письменник провів у гарнізонах Африки, Індокитаю і Франції.

За освітою – викладач французької мови та літератури.

З 1970 року розпочав педагогічну діяльність. Працював учителем літератури в Суассоні (недалеко від Парижа), викладав світову літературу в коледжі, більше двадцяти п’яти років навчав дітей із затримками розвитку.

Пеннак почав писати книги для дітей під час перебування в Бразилії c 1978 по 1980 рік. До цього періоду відносяться його знамениті книги «Собака Пес» (1982) і «Око вовка» (1984).

Найвідоміші твори – детективні романи, які склали «Сагу Малоссена», що розповідає історію Бенджамена Малоссена і його сім’ї.

У 1985 році був виданий роман «Усе про людожерів» – перший із серії про Бенжамена Малоссена. За ним послідували «Фея Карабіна» (1987), «Маленька торговка прозою» (1989), «Пан Малоссі» (1995), «Плоди пристрасті» (1997), також з великою майстерністю створені романи в жанрі «чорного детектива».

Під час президентських виборів у Франції в 2002 був членом тіньового кабінету Dieudonné M’bala M’bala (Dieudonné)

Даніель Пеннак цікаві факти

Даніель Пеннак – четвертий і останній син в корсиканскій і провансальській сім’ї.

Його книги перекладені на 26 мов світу і удостоєні великої кількості літературних премій в різних країнах.

Більше 25 років Пеннак віддав роботі з дітьми з затримками розвитку.

В його родині говорили, що Даніелю знадобився цілий рік на те, щоб запам’ятати букву «а». Його батько жартував, що до двадцяти шести років Даніель знатиме алфавіт досконало.

Перші його літературні спроби були відкинуті більшістю редакцій, але один відомий редактор надіслав автору аргументований розбір його твору і порадив удосконалювати явний літературний дар.

Першу публікацію – есе «Le service militaire au service de qui?» – Пеннак публікував під псевдонімом, щоб не пошкодити військовій кар’єрі батька.

У 1985 році викладач світової літератури Даніель Пеннак укладає парі з другом, що зможе написати детектив «чорної серії». Так з’являється перша книга з «Саги про Малоссенах» “Усе про людожерів”.

Оцініть статтю
Додати коментар