З чого роблять папір?
В якості сировини при виготовленні паперу застосовується деревина. Целюлозу одержують із різних порід дерева, як твердих, так і м’яких лісових порід, перш за все – це ялина, сосна, тополя, береза, евкаліпт, каштан і деяких інших порід дерев.
Щоб дізнатися як роблять папір, треба, перш за все, відправитися на паперову фабрику і дізнатися технологічний процес виробництва паперу. Так ось – все починається з того, що на фабрику з лісу завозять колоди, соснові або ялинові.
Після того як колода очищається від кори, дерево готове для перетворення в деревну масу – або шляхом розмелювання, або в результаті обробки хімічними речовинами. Деякі методи виготовлення деревної маси включають в себе і розмелювання, і хімічну обробку.
Потім цю масу просівають і промивають, тим самим очищаючи її від бруду і хімікатів. Потім її можна відбілити, щоб надруковані або написані на ній знаки були краще видно.
На наступному етапі цю масу збивають в спеціальній машині і змішують з водою. Щоб поліпшити поверхню паперу, зробити її більш придатною для письма та друку, в масу можна додати крохмаль, глину та інші матеріали.
Потім деревна маса надходить в Рафінери, де волокна упорядковуються. На цій стадії маса складається на 99% з води і всього на один відсоток з волокон целюлози. Тепер вона вже готова вступити в папероробну машину.
У цій машині вода проходить через сито, а потім залишок води видаляється з допомогою всмоктувального насоса. Сито вібрує, допомагаючи волокнам зчіплюватися між собою. Потім волога маса проходить під круглим валиком, спресовувати її в гладкий лист.
Цей лист проходить через безліч валиків, які вичавлюють з нього воду і роблять папір щільним і гладким. Після цього вона проходить через серію циліндрів, які називають сушарками. На цьому етапі можуть бути додані спеціальні покриття, які роблять папір гладеньким.
І ось нарешті, виробничий процес виготовлення паперу завершено, а з машини виходить рівна біла стрічка паперу, намотана на величезний рулон. Після, ці паперові рулони відправляються за своїм призначенням в друкарні, для друкування книг, газет і зошитів.