Перший комп’ютер в світі був створений лише 50 років тому, але сьогодні життя без нього та без мережі Інтернет ми не уявляємо. Адже і ваш сучасний телефон, і планшет, і навіть ігрова приставка фактично теж є компютерами. Навіть Сім-карта у вашому мобільному телефоні — це крихітний комп’ютер, що має центральний процесор, ПЗУ та оперативну пам’ять!
Цікаві факти про комп’ютер розкажуть яка була історія комп’ютера, історія розвитку комп’ютерної техніки.
Цікаві факти про комп’ютер
У 1800-х роках Чарльз Беббідж винайшов усі частини сучасного комп’ютера, однак перші сучасні комп’ютери були винайдені лише через 120 років.
Перший працюючий комп’ютер був розроблений у 1945 році. Він мав вагу близько 30 тонн. Цей комп’ютер був створений на замовлення міністерства оборони США. В конструкції було використано 18 тисяч радіоламп, через що випромінюваного тепла було надто багато і для охолодження були прилаштовані кондиціонери. Цей перший комп’ютер ENIAC використовували для розрахунків, пов’язаних із задачами балістики, виробництвом ядерної зброї, прогнозуванням погоди, проєктуванням аеродинамічних труб і досліджень космічного випромінювання.
Перший переносний комп’ютер важив 12кг і був представлений громадськості 1981 року.
Перший масовий персональний комп’ютер Macintosh з графічним інтерфейсом був презентований в 1984 році. Його створила компанія Apple.
Сучасні комп’ютери можуть виконувати мільйони обчислень всього за кілька секунд. Комп’ютерний процесор може виконувати близько 4 мільярдів обчислень за секунду.
Сьогодні без інтернету ми не уявляємо свого життя. Він був винайдений у 1960-х роках Міністерством оборони США.
Якщо телебаченню знадобилося 10 років, щоб завоювати аудиторію кількістю в 50 млн. чоловік, то інтернетом така кількість користувачів користувалася уже за 4 роки. А зараз і взагалі молодь віддає перевагу інтернету, а не телебаченню.
Цікавим фактом є те, що кількість пристроїв підключених до Інтернету в усьому світі перевищує кількість населення планети.
Найпоширенішим способом знайомства є знайомство через Інтернет.
90% даних у світі було створено за останні два роки.
У середньому кожна людина витрачає на цифрові медіа більше 6 годин на день.
Троє з 6-ти найбагатших людей у світі заробили свій статок, працюючи у сфері IT.
Перша veb-камера була створена студентом у Кембриджському університеті. Її метою було стежити за кавоваркою, щоб співробітники могли подивитися, чи є ще кава, не виходячи зі своїх кабінетів.
Звична форма «розкладки» клавіатури, а саме QWERTYU, набула свого остаточного вигляду в 1878 році. До цього моменту літери розташовувалися за абеткою, що призводило до друкарських помилок.
Найвідоміші сьогодні виробники комп’ютерів Apple, Microsoft і HP почали свою діяльність у гаражах.
Близько 90% світової валюти існує лише на комп’ютерах. Це означає, що лише близько 10% валюти насправді є готівкою.
Найпоширеніший пароль для комп’ютерів – 123456.
Перша комп’ютерна миша була дерев’яною. Даг Енгельбарт винайшов її в 1964 році. До неї був під’єднаний шнур, який нагадував мишачий хвіст, тому пристрій і назвали «Мишою». Винахід комп’ютерної миші став важливою віхою в історії інформатики, оскільки полегшив взаємодію користувачів з комп’ютером.
Винахідник комп’ютерної миші спочатку малював курсор вертикально, але через невисоку роздільну здатність екрану намалювати красиво курсор не виходило. Тому, курсор став зображуватись з однією вертикальною стороною, а іншою під кутом 45 градусів. Так, він зображується і сьогодні.
Першим відомим програмістом була жінка. Її звали Ада Лавлейс, і вона жила в Англії, де працювала математиком. Вона відома своєю роботою над «аналітичною машиною». Вона розробила машинний код до розрахунку чисел Бернуллі. До Лавлейс цього не робив ніхто.
Люди менше моргають, коли користуються комп’ютером. У той час як кожна людина в середньому моргає близько 20 разів на хвилину, то люди за комп’ютерами чи телефонами ми моргаємо лише близько семи разів на хвилину. Тому так важливо робити перерви під час роботи чи гри.
Хакери створюють близько 6000 нових вірусів щомісяця. Ці віруси розроблено для широкого вибору операційних систем, тому навчитися уникати вірусів і зловмисного програмного забезпечення дуже важливо!
Перший в історії жорсткий диск міг вмістити лише 5 Мб даних і був виготовлений у 1979 році (сучасні фотографії займають більше місця)
Та уже через рік, в 1980 році IBM випустила перший жорсткий диск, який подолав бар’єр в 1 Гб. Розміром він був приблизно з холодильник, і мав загальну вагу 250 кг. Крім того, його ціна становила близько 40 000 доларів США.
Датою створення електронної пошти вважається 1971 рік, тоді її творець Рей Томлінсон відправив перший у світі електронний лист. Він же вигадав і значок «@», як поділ імені користувача та імені поштового сервісу.
75% всіх листів на e-mail є спамом, тобто рекламою.
Дісней звільнив Джона Лассетера за просування комп’ютерної анімації
Зараз він є генеральним директором Pixar.
Зараз Amazon продає більше електронних книг, ніж книг у твердій палітурці.
Google є найпопулярнішою пошуковою системою, а Google Chrome – найпопулярнішим веб-браузером.
Google – це не тільки пошуковик в інтернеті, але і математична величина дорівнює одиниці і 100 нулям. Під час реєстрації було допущено помилку і замість правильного написання googol.com було введено ім’я google.com, але це не збентежило творців, і тепер всьому світу відома пошукова система з цим ім’ям.
97% людей вводять слова в Google для перевірки орфографії.
Тепер, Ви знаєте як з’явився перший комп’ютер і як він вплинув на розвиток усієї комп’ютерної техніки.