“Дивак” Тютюнник характеристика героїв твору – Олеся, Федька, Матильди Петрівни, діда Прокопа допоможе розкрити їх образи.
“Дивак” Тютюнник характеристика героїв
“Дивак” Тютюнник характеристика Олеся
Олесь — маленький хлопчик, якому все цікаво, особливо те, що відбувається в лісі. Він зображується одинаком, тому що інші діти не поділяють його інтересів. Навіть дорослі не розуміють його, що призводить до конфліктних ситуацій. (Повна характеристика Олеся)
“Дивак” Тютюнник характеристика Федька
Федько — приклад звичайного хлопця. Він полюбляє гратися з іншими, пустувати та навіть битися. Федько – розбишака та забіяка, але при цьому він не поганий. Він вдарив Олеся не навмисно і потім дуже жалкував про це, та знайшов чудовий спосіб примирення — пригостив голодного Олеся пирогом з м’ясом. Тобто Федько – совісний, він розуміє свою провину і прагне згладити її.
Федько Тойкало: цитатна характеристика:
– «А Федько розбишакувато вишкірив зуби і, вказуючи рукавом на Олеся, заволав так, що шия одразу зробилась тоненькою:— Бий зрадника! — підскочив, тицьнув Олеся ліктем під скроню і зник поміж палями»;
– «На попоїж,— сказав ніяковіючи і втиснув Олесеві в руку подавлений теплий пиріг»;
– «…заховав подарунок під полу, пом’явся… Потім ударив себе книжками по гузенцю, крикнув: «Гат-тя-вйо!» — і подався до річки трусити ятері».
“Дивак” Тютюнник характеристика діда Прокопа
Дід Прокоп – старший наставник для Олеся. Він багато чого повідав за життя, багато чого знає. Дідусь постійно цікавиться успіхами Олеся, відповідає на всі запитання хлопчика, пояснює те, що малому ще не зрозуміло.
Олесь, всмоктує всю інформацію, але в дечому не погоджується з дідом, який впевнений, що без насильства в житті не обійтись. Саме тому дід вважає Олеся диваком — тобто зовсім не готовим до дорослого життя, але при цьому дуже любить онука.
Для діда Прокопа важлива думка дочки, він навіть боїться її осуду
Дід Прокіп: цитатна характеристика
А що, поставили п’ятірку? — питає Прокіп, вишкіряючи десна.
Ет, фармазони… Ти їх не слухай.
Змерз, онучку? А ти ножки — на черінь, а зверху кухваєчкою…
Та отак побіля них, отак… Того — ліктем, того — почо- том… Гульк — уперед вийшов.
Тут, на землі, не бити не можна. Тут не ти, так тебе одрепають ще й плакать не дадуть.
Це як путнє щось побачиш — дощечку, скажімо, або гвіздочок — тоді бери.
А хіба я що? — мимрив Прокіп. — А йому нічого такого й не казав… Він їв швидко, винувато витріщав очі, плямкав тихіше, ніж завжди, і губив крихти в бороду.
“Дивак” Тютюнник характеристика Матильди Петрівни
Матильда Петрівна – це сувора старенька вчителька Олеся. Вона дотримується освітніх вимог, завжди старанно готується до уроків, уникає конфліктів.
Цитатна Характеристика Матильди Петрівни
“Роблячи загадкове обличчя, повільно говорила: “А сьогодні, діти, ми будемо малювати… перегнійний горщечок. Завдяки цим горщечкам передові колгоспи нашої країни…”
«Олесю, адже я наказувала всім малювати горщечок», — суворо сказала Матильда Петрівна
«Їй сподобався дятел, але вона добре знала, що таке вчительська принциповість»
«Доки Матильда Петрівна думала про долю свого авторитету»