Для чого створюються моделі

Різне

Для чого створюють моделі? Якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, то після прочитання даної статті неодмінно її знайдете.

Для чого використовуються моделі?

Моделі звичайно застосовуються для потреб пізнання (споглядання, аналіза і синтеза) і конструювання. Як модель може виступати відображення, схема, копія, макет, зображення.

Моделі створюють для того, щоб зобразити, або відтворити певний об‘єкт, конструкцію, показує ознаки, або властивості об‘єкта. Кожен з нас бачив глобус – який є зменшеною моделлю Землі. Глобус створили для знайомства з реальним світом.

Моделі використовуються для того, щоб відтворити принципи внутрішньої організації або функціонування, певні властивості, ознаки об‘єкта дослідження чи відтворення об‘єкт за оригіналом.

Існує безліч видів моделей, наприклад: табличні, ієрархічні, графічні, мережеві інформаційні моделі об’єктно-орієнтовані моделі та натурні моделі.

Модель у конструюванні (промисловий дизайн) – виріб, або деталь, яка повторює форму та властивості певного виробу, або деталі. Модель зазвичай коштує дешевше, та її можна швидше виготовити, аніж модельований виріб.

Модель – виріб з матеріалу, який легко підлягає обробці, з якого береться основа (форма) для відтворення в іншому матеріалі. Приклад таких моделей – лекала, шаблони тощо.

Модель у моделізмі – зменшена копія певного виробу, наприклад, виготовлена у масштабі модель машини, споруди, будівлі тощо.

Модель в 3D-графіці – об‘ємний об‘єкт, створений для відображення об‘єктів у віртуальному світі (комп‘ютерні ігри тощо).

Класифікація моделей:

  • за способом подання,
  • за галузями використання,
  • за фактором часу,
  • за інструментом реалізації.
Оцініть статтю
Додати коментар