Дмитро Кремінь Біографія та Цікаві Факти

дмитро кремінь біографія Письменники

Дмитро Кремінь біографія та цікаві факти з життя українського поета, публіциста та Шевченківського лауреата коротко розкажуть про його дитинство, навчання та творчість.

Дмитро Кремінь біографія скорочено

Дмитро Дмитрович Кремінь з’явився на світ 21 серпня 1953 року на Закарпатті, в селі Суха в родині колгоспника.  В 1975 році він закінчив філологічний факультет Ужгородського державного університету та за направленням став працювати в Казанківській школі вчителем української мови та літератури. 

В 1979 році Дмитро Дмитрович переїздить до Миколаєва, де йому запропонували посаду викладача кафедри української літератури в місцевому інституті ім. В. Бєлінського. Паралельно він став керувати літературною студією під назвою «Джерела». 

Кремінь також час від часу працював кореспондентом, завідував відділом в таких газетах як: «Радянське Побужжя», «Ленінське плем’я», «Рідне Прибужжя». В 1993 році його обрали керівником молодіжної обласної літературної студії «Борвій».

За своє життя Дмитро Дмитрович займав такі важливі посади:

 • доцент Миколаївської філії Київського національного університету культури та мистецтв,
 • доцент Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського,
 • професор Південнослов’янського інституту Київського славістичного університету,
 • професор Міжнародного класичного університету імені П. Орлика,
 • професор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.  

Він є автором близько 30 видань, 500 пісень. За його сценарієм виготовлено фільм «Білі хмари на тлі золотому». Дмитро Кремінь є співавтором гімну м. Миколаєва та власником багатьох нагород й премій. З 2010 року по січень 2018 року був головою Миколаївського вiддiлення Національної спілки письменників України. Помер видатний діяч України 25 травня 2019 року в місті Миколаїв. 

Дмитро Кремінь цікаві факти

 • Навчався Кремінь в Ужгородській школі-інтернаті, де почав несподівано писати та чудово малювати.
 • Коли Дмитра Дмитровича відправили вчителювати в Казанку, то жити йому доводилось не в найкращих умовах: питну воду привозили водовозки, без гумових сапотів часто було не вийти з дому, бо у сльоту можна було загубити взуття у чорноземах.
 • Він є одним із засновників Миколаївського обласного осередку Спілки письменників України.
 • Одного разу Дмитро обідав з дружиною в ресторані Миколаєва, який вже був зросійщеним містом,  і за спілкування українською мовою офіціант погрожував викликати міліцію.
 • Верховна Рада України проголосила 2023 рік – роком Дмитра Креміня.
 • В 1978 році він одружився з Ольгою Колесник, з якою в щасливому шлюбі народився син Тарас, котрий сьогодні є відомим політиком та вченим,  депутатом Верховної Ради України. 

Матеріал підготовлено для публікації на сайті dovidka.biz.ua.

Оцініть статтю
Додати коментар