Дюк Еллінгтон біографія та цікаві факти

Композитори

Дюк Еллінгтон біографія та цікаві факти з життя американського піаніста, композитора, аранжувальника і керівника оркестру викладені в цій статті.

Дюк Еллінгтон коротка біографія

Едвард Кеннеді Еллінгтон народився 29 квітня 1899 року в місті Вашингтон, США. Батько майбутнього піаніста працював дворецьким в Білому Домі, мати була віруючою жінкою і прекрасно володіла грою на піаніно. Саме вона прищепила синові любов до музики.

У 7 років Дюк починає брати уроки музики в учителя, а вже в 11 років хлопчик самостійно починає складати музику.

Коли Еллінгтону виповнилося 15 років, в 1914 році він пише першу свою композицію, яка називається «Soda Fountain Rag». Вона була написана в стилі регтайм. Через три роки він вирішує, що хоче стати професійним музикантом. Дюк неофіційно навчається у місцевих музикантів у Вашингтоні.

У 23 роки Еллінгтона беруть грати в відомий музичний квінтет – «Вашингтонці». Після музикант став керувати ансамблем. Під його керівництвом він з маленького ансамблю з 4 чоловік переріс у великій справжній оркестр. Колективом вони починають гастролювати спочатку по дрібних містах, а після гастролі перетворюються в тривалі, грандіозні концерти. Яскравий і незвичайний талант Дюка привів «вашингтонців» до запаморочливого успіху. На піку популярності вони перебували у воєнний і повоєнний час. Але, починаючи з 1950 року інтерес до джазової музики у людей почав згасати. Через це з ансамблю потихеньку починають йти музиканти. І сам керівник, Еллінгтон на деякий час припинив свою кар’єру. Але влітку 1965 року він повертається з тріумфом.

В середині 1960-х років піаніст ставав переможцем Греммі цілих 11 разів! Двічі його нагороджували посмертно. У тому числі і Пулітцерівської премією.

У 1973 році у нього був виявлений рак легенів. А в 1974 році музикант захворів на пневмонію. 24 травня 1974 року Дюк Еллінгтон помер.

Дюк Еллінгтон цікаві факти

Дюк – це прізвисько, яке отримав хлопчик від друзів в 8 років. Воно означає герцог.

На сцену він вийшов абсолютно випадково. Відпочиваючи в невеликому шинку «Пудель», піаніст, який грав, сильно напився перед роботою і не зміг сісти за інструмент. Тут Дюк і вирішив випробувати удачу – він сів за фортепіано і виконав Soda Fountain Rag, свою композицію в стилі регтайм. Після цього випадку Еллінгтона стали запрошувати на різні танцювальні та музичні вечори.

Цікаво, що спочатку Дюк хотів стати не музикантом, а художником. Він навіть ходив в спеціалізовану школу, відвідуючи курси з прикладних наук. Еллінгтон навіть встиг попрацювати плакатистом.

Він складав не тільки музику в стилі джаз, а й духовну. Написані ним фортепіанні композиції знаходяться на одному рівні з композиціями Шопена, Дебюссі і Равеля.

Джазмен нагороджений Пулітцерівською премією, Орденом Почесного легіону, Орденом Свободи. Отримав ступінь доктора Єльського університету.

На згадку про музиканта зняли документальний фільм «Reminiscing in Tempo». До нього увійшли рідкісні відеоматеріали і фото, спогади сестри.

Входив до масонської ложі під назвою «Вільні каменярі».

Гастролюючи по країнах світу, він також відвідав СРСР.

Був офіційно одружений на Едні Томпсон, з якою він одружився узами шлюбу в 1918 році. У пари народився син Мерсер. Але велелюбний Еллінгтон серйозно захопився Мілдред Дікосн, проживши з нею 10 років, при цьому, не розлучившись з офіційною дружиною. Інше захоплення джазмена – Беатріс Елліс. З нею він був у відносинах майже 40 років. Останньою жінкою в житті Дюка була Фернанда де Кастро Монте

Оцініть статтю
Додати коментар