Цікаві факти про Джеймса Кука
Джеймс Кук – один з найбільших дослідників і мореплавців англійського королівства. За своє життя очолював три експедиції з дослідження Світового океану, всі були кругосвітніми. Його експедиції допомогли не тільки розширити географічні рамки, а й мати хоч якесь уявлення про інших людей.
Джеймс Кук (27 жовтня 1728 – 14 лютого 1779) – англійський військовий моряк, дослідник, картограф і першовідкривач, член Королівського товариства і капітан Королівських ВМС.
На честь Джеймса Кука була названа протока, що розділяє південні і північні острови Нової Зеландії, а також архіпелаг Острова імені Кука і багато маленьких бухт і дрібних заток. Фатальні події наздогнали Джеймса Кука в кінці вісімнадцятого століття (1778), коли він відкрив Гавайські острови.
З приводу популярного міфу, пов’язаного зі смертю Джеймса Кука, Володимир Висоцький написав жартівливу пісню «Одна наукова загадка, або чому аборигени з’їли Кука».
Коли Джеймс Кук відкрив один з островів, який називався Кеалакекуа, то ніщо не віщувало рокових подій. Навпаки, місцеві жителі спочатку навіть прийняли Кука за якесь божество і почали йому поклонятися. І навіть зробили команду Джеймса подобою жерців. Проте через деякий час з’ясувалося, що Джеймс Кук ніякий не Бог, а звичайний, що не є чоловік. Тоді жителі острова почали натякати мандрівникові на те, щоб він ішов зі своєю командою, поки ще живий. Більше того, плем’я зовсім не сердилося, але було вкрай зажурено таким поворотом подій, до них прийшов не Бог, а якийсь чоловік. Команда і Джеймс Кук прийняли умови і почали залишати острів, проте, буря зіграла злий рок долі, і всім довелося повернутися на злий острів для лагодження щогли корабля. Тоді плем’я почало здійснювати дрібні крадіжки, щоб досадити команді, яка не послухалася їх повчань.
У середині лютого 1779 у тесляра корабля вкрали лещата, а через кілька днів з одного з кораблів вкрали найбільший бот. У підсумку, як будь-яка серйозна людина, Джеймс Кук розлютився і наважився взяти в заручники короля острова. Але, Куку цього зробити не вдалося. Наприкінці лютого 1779 один з найвидатніших мореплавців англійського королівства Джеймс Кук загинув, а тіло його було винесене до невідомого напрямку жителями острова.
Після загибелі Джеймса Кука, його місце зайняв Чарльз Кларк, який зробив спробу висадки збройної команди на острів. Після фатальних подій плем’я тубільців було повністю знищено. Хоча основна мета висадки була повернути тіло загиблого мореплавця, після видачі його тіла, команда все одно продовжила вбивати та грабувати жителів острова.
На борт головного корабля було доставлено більше 150 кг людського м’яса. Разом з цією огидною картиною команді надали голову загиблого Джеймса Кука. Крім того, у Кука була відрубана нижня щелепа. Цікаво, що Кука ніхто не збирався їсти! Кука розчленували для того, щоб роздати частини тіла шаманам, висловлюючи тим самим повагу до мандрівника. За місцевими законами, так плем’я діяло з найсильнішими і гідними війнами або суперниками!
Клас, дуже цікава інформація.
Дякую!!!
Класс!