Джон Леннон біографія на українській

Джон Леннон біографія на укрїнській мові британського рок-музиканта, одного з учасників групи The Beatles викладена в цій статті.

Джон Леннон біографія коротко

Джон Леннон роки життя – 1940-1980

Джон Вінстон Леннон народився 9 жовтня 1940 року в Ліверпулі (Великобританія)
Батьки Джона розлучилися, коли йому було 4 роки, і до повноліття він жив в будинку тітки по материнській лінії Мімі Сміт.

Джон Леннон цікаві факти

У 1956 році Джон Леннон заснував зі шкільними друзями групу The Quarrymen, в якій Джон Леннон став грати на гітарі. 6 липня 1957 Джон Леннон познайомився з Полом Маккартні, який незабаром увійшов до складу The Quarrymen. Джон Леннон вступив в художній коледж Ліверпуля.

У 1959 році The Quarrymen мутували в Silver Beetles, а трохи пізніше в просто The Beatles.
Спочатку вони робили власні кавер-версії хітів, а потім почали писати власні пісні. Поступово група стала популярна в рідному Ліверпулі, після чого «Бітлз» кілька разів їздили в Гамбург, де грали в нічних клубах.
У 1961 році менеджером «Бітлз» стає Брайан Епштейн, який повністю змінює їх вигляд. Хлопці переодягаються в строгі костюми без лацканів, починають вести себе на сцені професійно.
Після виходу першого синглу «Love Me Do» і повноформатної платівки «Please Please Me» в Великобританії почалася бітломанія. А після виходу нового синглу «I Want to Hold Your Hand» хвиля популярності накрила Америку, а потім і весь світ.
Наступні кілька років учасники групи безупинно гастролювали і випускаючи один альбом за іншим.

У 1967 році, коли група перестала гастролювати, і зосередилася на звукозапису і написанні нових пісень, Леннон почав втрачати інтерес. Спочатку він відмовився від ролі лідера «Бітлз», потім вперше за багато років став писати пісні окремо від Маккартні.

Випустивши ще кілька дуже успішних пластинок, група припинила своє існування. Офіційно це сталося в 1970 році, але проблеми в колективі були протягом 2-х останніх років.

Джон Леннон також виступав за наділення індіанців цивільними правами, за пом’якшення умов утримання ув’язнених у в’язницях, за звільнення Джона Сінклера, одного з лідерів американської молоді, якого засудили на 10 років в’язниці за зберігання марихуани (завдяки акції Джона Леннона Сінклера звільнили).

У 1971 з’явився сольний диск Джона Леннона Imagine.
Згодом Джон Леннон випустив ще 5 студійних альбомів, декілька збірок і концертних записів.

8 грудня 1980 музиканта застрелив Марк Чепмен. Вбивця зробив п’ять пострілів в спину Леннона, промахнувшись лише раз. Смерть Леннона була констатована після прибуття в лікарню Св. Луки-Рузвельта; причина – шок і велика крововтрата.

Тіло Джона було кремоване 10 грудня 1980 року на кладовищі Фернкліфф, Грінбург. Прах був переданий дружині, яка заявила, що похорон не буде. Його прах Йоко Оно розвіяла в нью-йоркському Центральному парку Стробері Філдс.

Джон Леннон особисте життя

Джон Леннон був двічі одружений. У шлюбі з Синтією Пауелл у нього народився син Джуліан (1963 року народження), який став співаком і музикантом. У шлюбі з Йоко Оно народився син Шон (1975 року народження), він також пішов по стопах батька, став співаком, композитором і музикантом.

Оцініть статтю
Додати коментар