Джозеф Конрад біографія та цікаві факти

Письменники

Джозеф Конрад біографія та цікаві факти розкажуть про життя письменника, який вважається одним із найвидатніших англійських прозаїків.

Джозеф Конрад біографія скорочено

Джозеф Конрад (Юзеф Теодор Конрад Коженьовський) — англійський письменник польського походження, який вважається одним із перших письменників-модерністів.

Юзеф Коженьовський (це справжнє ім’я) народився в Бердичеві (тодішньої Подільської губернії) у родині польського дворянина, поета Аполлона Коженевського. 1861 року його батька заслали до Вологди за співпрацю з польськими повстанцями. Його дружина з чотирирічним сином поїхала за чоловіком.

У 1865 році Аполлон Коженевський домігся переведення до Чернігова через хворобу дружини. Але дружина невдовзі померла від сухот. Батько із сином переїхали до Львова, пізніше до Кракова. 1869 року батько Юзефа помер, а 11-річного хлопчика забрав на виховання брат матері Тадеуш Бобровський, який жив в Одесі. Проживши з дядьком два роки, Джозеф вирішив стати моряком. У 16 років дядько Жозефа відправив його до Франції, щоб він став моряком.

1874 року 17-річний Юзеф поїхав до Марселя і влаштувався моряком французького торговельного флоту. У 1875-1877 плавав на різних судах, у тому числі був задіяний у контрабанді зброї.
На початку 1880-х років він переїхав до Англії, куди його забрав рідний дядько. На різних судах він був матросом, другим помічником, 1884 року склав іспит на звання першого помічника, а 1886 року отримав сертифікат капітана. У тому ж році отримав британське громадянство, офіційно змінивши ім’я на Джозеф Конрад, і написав перше оповідання «Чорний штурман».

1890 року як капітан пароплава «Руа-де-Белж» здійснив подорож річкою Конго. Під час цієї подорожі захворів на малярію та ревматизм, які назавжди підірвали його здоров’я. Враження від подорожі до Африки він описує повісті «Серце темряви».

У січні 1894 року Конрад повернувся до Лондона. Він вирішує залишити морську справу та присвятити життя літературі. Літературний дебют письменника відбувся 1895 року, коли було опубліковано роман «Каприз Олмейєра». За ним пішли романи «Вигнанець з островів» (1896), «Негр з „Нарциса“» (1897), «Лорд Джим» (1900), повість «Серце темряви» (1902), роман «Ностромо» (1904), «Таємний агент» (1907) та «Очима Заходу» (1911) та ін.

Джозеф Конрад помер 3 серпня 1924 року у віці 66 років від серцевого нападу у своєму будинку в Бішопсборні.

Джозеф Конрад цікаві факти

Джозеф Конрад цікаві фактиДжозеф Конрад знав польську мову та французьку. Однак він не знав англійської до 21 року. А коли й вивчив її, то говорив із сильним акцентом. Його краще розуміли, коли він писав. Однак спочатку писав він із численними помилками. Друзям та редакторам, які читали його ранні романи, довелося вносити в них безліч дрібних правок та змін. При цьому його пунктуація завжди була дуже незвичайною.

У 21 рік він опинився по вуха у боргах через свою схильність до азартних ігор. Не знайшовши іншого виходу Конрад вистрілив собі у груди. На щастя, куля не потрапила йому в серце, і Конрад прожив ще майже півстоліття, написавши багато відомих творів.

Конрад був одружений з Джессі Джордж. Вона була дочкою книготорговця. У них народилися сини Борис та Джон.

Все життя Конрад дружив з Голсуорсі, з критиком Едвардом Гарнетом, письменниками Фордом Медоксом Фордом, Генрі Джеймсом, Гербертом Уеллсом, філософом Бертраном Расселом.

У 21 рік Конрад влаштувався матросом на британське судно. Він працював 16 років у британському торговому флоті.

Конрад не любив читати відгуки про свою роботу і натомість вимірював їх лінійкою. Чим довше огляд, тим краще він почував себе.

Більшість персонажів романів Джозефа Конрада були натхненні людьми, яких він зустрів у своїх подорожах. Він також часто використовував імена людей, яких він справді зустрічав.

Оцініть статтю
Додати коментар