“Джури козака Швайки” – це твір про волелюбних, сміливих героїв. Характеристика Пилипа Швайки допоможе розкрити його образ, визначити риси характеру.
“Джури козака Швайки” образ Пилипа Швайка
Пилип Швайка – головний герой твору. Козак Швайка з повісті “Джури козака Швайки” був розвідником-вивідувачем.
Його поважають усі козаки й бояться вороги; про нього йде слава як про спритного, відчайдушного, невловимого козацького вихідника. Й нього є швидкий кінь Вітрик та вовк Барвінок. Пилип мав незвичайні здібності.
Уміння, майстерність, хист | Вольові якості | Почуттєві якості |
Кращий козацький вивідник (розвідник) землі переяславської; знає мову і звичаї татар, має серед них вірних людей; ходить безшумно, безшелесно; наче нікуди не дивиться, а все бачить; бездоганно володіє зброєю і тримається на коні. | Сміливий, розумний, спостережливий, витривалий, кмітливий, відважний, рішучий; звик покладатися лише на себе. | Вірний товариш, турботливий і уважний до хлопців і братчиків, поважає літніх козаків, дослухається до їхніх порад; любить рідну землю, гарно її знає, захищає від ворогів. |
Також Вам може допомогти аналіз твору “Джури козака Швайки”.
“Джури козака Швайки” цитатна характеристика Пилипа Швайка
“… летів на своєму Вітрику козацький вивідник Пилип Швайка.”
“А він, Пилип, свого батька майже не пам’ятає. Загинув батько. Не змогли татари вибити його з хати, то спалили разом з нею. Швайка все це бачив на власні очі, бо встиг сховатися в болоті. Он там його хата була, за воронівською кам’яною горою. Була та загула. І тепер його хатою став увесь білий світ — від Канева до Кафи, від Переяслава до Хаджибея…”
“Очі майже нічого не бачили, а серце підказувало: є щось. Шкода, не взяв з собою вірного Барвінка. Гадав, що на своїй землі небезпеки для нього немає. ”
“А от Пилипа комарі не чіпали. Мабуть, тому, що він смалив люльку.”
“А втікача, за яким оце зараз женеться він, Гафур-ага, зовуть Швайкою. Мовляв, штрикає ординців, мов швайка.”
“Коли вже той клятий Швайка твердить, що прийдуть татари, — то вони таки прийдуть. Швайка ще ні разу не помилявся.”
“— А вони й не знають, що це Швайка. Бо він часто вбирається у татарську одіж і вміє балакати по-татарському, як справжній татарин…” (Грицик про Швайку)
“І Швайка коротко, по-особливому свиснув. Тієї миті Барвінок скочив на ноги. Шерсть його стала дибки, а ікла зблиснули так, що воронівці злякано відсахнулися. ”
В. Рутківський «Джури козака Швайки». Аудіокнига (скорочено)
Тепер, ви знаєте ким був козак Швайка у творі “Джури козака Швайки”, які його риси характеру.
дякую за таку інфу.(Він не лицар а козак)