“Ейфелева вежа” реферат розповість Вам багато корисної інформації про цю металеву споруду. Ви дізнаєтеся хто побудував Ейфелеву вежу та коли. Розповідь про Ейфелеву вежу можна доповнити цікавими фактами.
Ейфелева вежа історія
Ейфелева вежа являє собою металеву 300-метрову вежу, що розташувалася в центрі Парижа. Вона зводилася як тимчасова будова, але так і не була демонтована. Будівництво вежі закінчили в 1889 році, коли Франція влаштовувала Всесвітню виставку. Вона стала переможницею конкурсу проектів, які прикрашали зовнішній вигляд виставкового комплексу. Планувалося, що через 20 років металеву конструкцію розберуть, так як вона не вписувалася в архітектурний вигляд Парижа.
Висота Ейфелевої вежі становить 300,65 м, рівно стільки, скільки задумував автор – Ейфель, давши їй просту назву «tour de 300 mètres» (300-метрова вежа). Після її будівництва встановили додатково шпиль-антену і сьогодні її повна висота 324,82 м. Останній поверх доступний для відвідувачів, знаходиться на висоті 276 м.
Ейфелева вежа має форму незвичайної піраміди. На бетонний фундамент спираються 4 колони, які з висотою переплітаються в одну квадратну колону. Виготовлена вона з пудлінгової сталі. Вага конструкції становить 7300 т, а разом з допоміжними конструкціями і фундаментом – 10000 т. При будівництві використовували 18038 окремих деталей, які були скріплені за допомогою 2,5 млн зєднань.
Гюстав Ейфель, її творець, застосовував при будівництві багато інженерних новаторських методів, завдяки яким спрощувався збір та підвищувалася техніка безпеки. Він створив окремі докладні креслення для кожного блоку і поверху. В окремих елементах не потрібно було свердлити отворів, їх просто підганяли один до одного, а 2 \ 3 частин з’єднань були вже на своїх місцях. Робочі, по суті, збирали вежу як конструктор.
Колір Ейфелевої вежі
Сьогодні її фарбують в патентований колір – «Ейфелева вежа браун», що імітує колір бронзи. А до 1968 року вона змінювала свій колір, будучи і бордовою, і навіть помаранчевою. Конструкцію в середньому перефарбовували кожні 7 років. Останній раз процедура проводилася в 2009-2010 роках, коли їй виповнилося 120 років. Стару фарбу видалили паром, замінили зношені елементи і 25 малярів нанесли нову фарбу в 2 шари. Вона захищає Ейфелеву вежу від впливу зовнішнього середовища і коррозії.
Освітлення Ейфелевої вежі
Освітлення Ейфелевої вежі є фішкою споруди. Після її побудови встановили 10000 прожекторів і газових світильників, що прикрашають небо кольорами французького триколора. З 1900 року контури вежі підсвічують електричні лампи. У 1937 році вежу підсвічують світловими променями. Сучасне освітлення було встановлене в 1986 році. У 2008 році Ейфелеву вежу підсвітили зірками в формі прапора ЄС. Останній раз освітлення модернізували в 2015 році, коли лампи замінили на світлодіоди для економії електроенергії.
Поверхи Ейфелевої вежі
1 поверх. Розташувався на висоті 57 м від рівня землі. Тут розташувалися скляні балюстради, прозора підлога, ресторан 58 Tour Eiffel, буфет, кінозал, невеликий музей з інтерактивними екранами, зона відпочинку, магазин сувенірів, фрагмент спіральнних старих сходів, які вели в кабінет Гюстава Ейфеля.
2 поверх. Висота поверху становить 115 м. З першим поверхом з’єднаний ліфтом і сходами. Тут розташувалися ресторан Жюль Верн, історичне вікно – галерея, оглядовий майданчик з великими панорамними вікнами, буфет, сувенірний кіоск.
3 поверх. Сюди веде скляний ліфт, і сходи з 1710 ступенями. Тут є: оглядовий майданчик, бар з шампанським, кабінет Ейфеля з восковими фігурами і оригінальним інтер’єром, панорамні карти, масштабна модель поверху 1889 року, панорамні вікна.
Цікаві факти про Ейфелеву вежу
Вежа різних відтінків вгорі і знизу, але для людського ока колір здається однаковим.
Зображення Ейфелевої вежі – це народне надбання і може вільно використовуватися. А ось зображення вежі з підсвічуванням вже захищене авторськими правами і його можна використовувати тільки з дозволу.
У 1925 році на вежі була розміщена реклама концерну «Citroen».
Вежа оцінюється в 435 млн євро і є найціннішим символом Европи.
Найважчим її відвідувачем стала 85-річна слониха, яка в червні 1948 року побувала на першому поверсі, в супроводі директора цирку «Bouglione».