Ератосфен відкриття

Географія

Ератосфен внесок в географію, великого грецького математика, астронома, географа і поета викладено в цій статті.

Ератосфен відкриття. Що відкрив Ератосфен?

Вчений Ератосфен був сучасником Аристарха Самоського і Архімеда, які жили в III столітті до н. е. Він був ученим-енциклопедистом, хранителем бібліотеки в Олександрії, філософом, кореспондентом і другом Архімеда. Також прославився як геодезист і географ. Логічно, що він повинен підсумувати свої знання в одній праці. І яку книгу написав Ератосфен? Про неї б не знали, якби не «Географія» Страбона, який згадав про неї і її автора, що виміряв окружність кулі Землі. І це книга «Географія» в 3 томах. У ній він виклав основи систематичної географії.

Що відкрив Ератосфен в географії?

Грецького вченого по праву вважають батьком географії. Так що зробив Ератосфен, щоб заслужити цей почесний титул? В першу чергу, варто відзначити – саме він в науковий обіг ввів термін «географія» в сучасному її розумінні.

Йому належить створення математичної та фізичної географії. Вчений висловив таке припущення: якщо від Гібралтару плисти на захід, то можна досягти Індії. Крім того, він спробував розрахувати розміри Сонця і Місяця, досліджував затемнення і показав, як від географічної широти залежить тривалість світлового дня.

Як Ератосфен виміряв радіус Землі?

Для того, щоб виміряти радіус, Ератосфен використовував обчислення, зроблені в двох точках – Олександрії та Сієні. Він знав, що 22 червня в день літнього сонцестояння, небесне світило висвітлює дно колодязів рівно опівдні. Коли Сонце в Сієні знаходиться в зеніті, в Олександрії воно відстає на 7,2 °. Для отримання результату йому потрібно було змінити зенітну відстань Сонця. А який інструмент використовував Ератосфен для визначення розміру? Це був скафіс – вертикальний шест, укріплений на дні півсфери. Поставивши його у вертикальне положення, вчений зумів виміряти відстань від Сієни до Олександрії. Вона становила 800 км. Зіставивши різницю зеніту між двома містами з загальноприйнятою окружністю в 360 °, а зенітну відстань з окружністю землі, Ерастосфен склав пропорцію і вирахував радіус – 39 690 км. Він трихи помилився, сучасні вчені підрахували, що вона становить 40 120 км.

Своє життя Ератосфен присвятив науці. Особливе місце належить математиці. Він написав кілька трактатів – «Платониками» і «Про середні величини» (дві частини). У них учений розглядав питання подвоєння куба і перших чисел.

Також Ератосфен написав книгу з астрономії «Перетворення зірок», досліджуючи точність інформації міфів і повістей щодо походження сузір’їв.

У праці «Хронограф» (9 книг) він заклав основи науки хронології. Йому належить розробка точної хронологічної таблиці від періоду падіння знаменитої Трої до смерті Олександра Великого.

Ми вже згадували, що Ератосфен писав вірші. І не тільки їх. Його літературний твір «Про давні комедії» написано в 12 книгах.

Вчений прожив довге життя. Від старості він осліп і перестав їсти, що послужило причиною його смерті. Відмову від їжі він аргументував тим, що життя без роботи над улюбленими книгами йому бридке.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які заслуги Ератосфена в науці.

Оцініть статтю
Додати коментар