Ернест Резерфорд біографія на українській мові скорочено розповість про життя, відкриття англійського фізика та основоположника ядерної фізики.
Ернест Резерфорд коротка біографія
Ернест Резерфорд (1871-1937) народився 30 серпня 1871 року в Новій Зеландії в невеликому селищі Спрінг-Грув в сім’ї фермера. З дванадцяти дітей виявився найбільш обдарованим.
Ернест блискуче закінчив початкову школу. У коледжі в Нельсона, де Ернеста Резерфорда взяли в п’ятий клас, вчителі звернули увагу на його виняткові математичні здібності. Пізніше Ернест захопився природничими науками – фізикою і хімією.
У Кентерберійському коледжі Резерфорд здобуває вищу освіту, після чого, протягом двох років, захоплено займається дослідженнями в області електротехніки.
У 1895 р він відправляється в Англію, де до 1898 року працював в Кембриджі, в Кавендішської лабораторії під керівництвом видатного фізика Джозефа-Джона Томсона. Він робить значний прорив у виявленні відстані, яка визначає довжину електромагнітної хвилі.
У 1898 р він почав вивчати явище радіоактивності. Перше фундаментальне відкриття Резерфорда в цій області – виявлення неоднорідності випромінювання, що випускається ураном, – принесло йому популярність. Завдяки Резерфорду в науку увійшло поняття: альфа- і бета-випромінювання.
У 26 років Резерфорда запросили в Монреаль як професор Мак-Гілського університету – кращого в Канаді. Резерфорд працював в Канаді протягом 10 років і створив там наукову школу.
У 1903 р 32-річний вчений був обраний членом Лондонського Королівського товариства Британської академії наук.
У 1907 р Резерфорд разом з родиною переїжджає з Канади до Англії, щоб зайняти посаду професора кафедри фізики Манчестерського університету. Відразу ж після приїзду Резерфорд почав проводити експериментальні дослідження з радіоактивності. Разом з ним працював його помічник і учень, німецький фізик Ханс Гейгер, який розробив – широко відомий лічильник Гейгера.
В 1908 Резерфорд одержав Нобелівську премію з хімії за дослідження по перетворенню елементів.
Резерфорд здійснив велику серію дослідів, які підтвердили, що альфа-частинки являють собою двічі іонізовані атоми гелію. Разом з іншим своїм учнем, Ернестом Марсденом, він досліджував особливості проходження альфа-частинок через тонкі металеві пластинки. На підставі цих дослідів вчений запропонував планетарну модель атома: в центрі атома – ядро, навколо якого обертаються електрони. Це було видатне відкриття того часу!
Резерфорд передбачив відкриття нейтрона, можливість розщеплення атомних ядер легких елементів і штучних ядерних перетворень.
18 років очолював Кавендішську лабораторію (з 1919 р до 1937).
Е. Резерфорд був обраний почесним членом усіх академій світу.
Ернест Резерфорд помер 19 жовтня 1937 років через чотири дні після термінової операції, у віці 66 років.
НЕПРАВДА
Цілковита правда