Що таке інфразвук? Вплив на людину

Фізики

Повідомлення про інфразвук коротко розповість Вам про те де використовують інфразвук та цікаві факти про інфразвук.

Що таке інфразвук?

Інфразвук – це звукові хвилі на певних частотах, які нижче діапазону, що може чути людина. Оскільки зазвичай людське вухо здатне чути звуки в діапазоні частот 16-20’000 Гц, за верхню межу частотного діапазону інфразвуку зазвичай приймають 16 Гц.

Інфразвук в природі

У природі інфразвук є її невід’ємною частиною. Людське вухо не вловлює його, проте даний тип хвиль міститься в шумі лісу, атмосфери і моря, грім, пострілах і вибухах, рухах земної кори і коливаннях. Коли над морем дме сильний вітер, то також виникають інфразвукові хвилі. Завдяки цьому людина може передбачити шторм. Деякі тварини можуть чути інфразвук: так, медузи, почувши інфразвукові хвилі, йдуть на глибину ще за 20 хвилин до початку шторму. Дельфіни, використовуючи інфразвук, орієнтуються в навколишньому середовищі, сприймають те, що знаходиться навколо них. Так тварини дізнаються форму, розміри і відстань до об’єкта. Деякі хижі тварини використовують ці хвилі при полюванні або для комунікацій (ті ж дельфіни, тигри, слони).

Відзначимо, що людина інфразвук не чує, але він викликає страх, занепокоєння або навіть агресію.

Інфразвук: вплив на людину

Французький дослідник Гавро виявив таку деталь: не деяких частотах інфразвук викликає незручності у людини, які виражаються в почуттях занепокоєння і тривоги. Крім того, чистота 7 Гц може привести до летального результату, адже уражається черевна порожнина і стінки легенів. Хвилі негативно впливають на кровоносні судини: при чистоті 7,5 Гц починає змінюватися ритм серця, чистота дихання, підвищується стомлюваність, страждають функції зору і слуху. Але, тим не менш, завдяки інфразвуковим хвилям людство віщує стихійні лиха: бурі, урагани, шторм.

Інфразвук в медицині

Сьогодні інфразвук повільно використовується в медицині. Переважно в мікрохірургії ока для лікування захворювань рогівки, в лікуванні раку для видалення пухлин та інших областях. Застосування інфразвуку виражається прискореним процесом одужання, знижується рівень рецидивів захворювання. Також існують фізіотерапевтичні апарати, які використовують метод лікування інфразвуком і застосовуються у вузьких спеціалізаціях. Для подальшого розвитку необхідно провести ще сотню випробувань і багато років роботи для вивчення впливу інфразвуку на організм людини.

Інфразвук цікаві факти:

Сильний вплив інфразвуку на людину призводить до підривання капілярів і судин всередині.

Під час Першої та Другої Світових воєн знаходили загиблих людей в непошкоджених бомбосховищах. Надійний залізно-бетонний захист зміг витримати вибух бомб, але пропустив акустичну хвилю інфразвуку, яка виявилася смертельною для людей всередині сховку.

У світі існує зброя, зроблена на основі інфразвуку з низькими частотами. Це нейрозвукова і психотропна зброю. Завдяки таким генераторам створюється випромінювання, яке допомагає впроваджувати потрібну інформацію в мозок.

Існує два музичних інструменти, здатних видавати інфразвукові хвилі – це 2 органи. Перший знаходиться в Сіднеї, а другий в американському Атлантік Сіті.

Найінтенсивніший інфразвук на автомагістралях.

Медузи, надчутливі до інфразвуку, і можуть відчути наближення шторму за 15 годин до його початку.

Оцініть статтю
Додати коментар