Андрій Сахаров біографія та цікаві факти

Фізики

Андрій Сахаров коротка біографія та цікаві факти з життя академіка, фізика, політичного діяча і лауреата Нобелівської премії миру викладені в цій статті.

Андрій Дмитрович Сахаров коротка біографія

Майбутній академік народився в 1921 році в родині вчителя фізики. Початкову освіту хлопчик отримав вдома. В школу пішов тільки в 7 класі. Андрій любив відвідувати гурток математики, але незабаром вирішив присвятити життя фізиці.

Закінчивши школу, він вступив в МГУ. З початком війни Андрій Сахаров хотів стати слухачем у Військовій академії, але через слабке здоров’я йому відмовили в прийомі. Його родину евакуювали до Ашхабада, де Андрій і закінчив своє навчання.

Після навчання юнака розподілили в Наркомат озброєнь на роботу. Звідти його перевели на патронний завод, де він проявив себе як винахідник.

Працюючи над науковими працями, Сахаров відправляє їх до Інституту Фізики. У 1945 році його запросили до аспірантури, а через 2 роки він отримав ступінь кандидата наук. Андрій Дмитрович починає працювати над розробкою термоядерної бомби разом з іншими дослідниками. Паралельно з цим почав читати лекції в МЕІ.

У 1952 році стає доктором фізико-математичних наук і членом Академії наук. Також в кінці 60-х років він був відомим радянським правозахисником.

У Сахарова виникли конфлікти з владою – він виступав проти гонки Хрущова з Америкою, проти введення в Афганістан радянських військ. У 1980 році його з дружиною відправили на заслання в місто Горький, відібравши всі заслужені звання. Провівши рік на засланні, вчений оголосив голодування, щод його дітям дали дозвіл на виїзд за кордон.

За кордоном в цей період почалася кампанія в його підтримку. Звільнитися від посилання Андрію Дмитровичу вдалося тільки в період правління Горбачова. У 1988 році він побував за кордоном, зустрічаючись з Дж. Бушем, Рейганом, Маргарет Тетчер. У 1989 році його обрали радянським депутатом. Сахаров брав участь в розробці нової конституції країни.
Помер видатний вчений в 1989 році.

Андрій Сахаров цікаві факти

Андрій Сахаров є творцем водневої зброї.

Навчаючись в університеті, він завалив іспит з теорії відносності. Пізніше оцінка була виправлена.

У місті Горький (в засланні) він прожив 7 років. Провівши рік на засланні, вчений почав оголосив голодування. Його насильно поміщали в лікарню, штучно годували через зонд, «лікували» невідомими препаратами.

Всю їжу академік підігрівав до 42 градусів. Сахаров вважав, що тільки в цьому випадку їжа добре засвоюється.

Йому належить ідея розміщення потужних боєголовок уздовж американського узбережжя, щоб запобігти цунамі. Але Хрущов відкинув цю ідею.

Вчений передбачив появу інтернету.

Був одружений двічі. Вперше одружився в 1943 році на Віхіревій Клавдії Олексіївні. У шлюбі народилося троє дітей – Тетяна, Любов, Дмитро. Разом вони прожили 26 років.

Другий раз одружився в 1972 році на Боннер Олені Георгіївні (у неї було двоє дітей від попереднього шлюбу). Спільних дітей у пари не було.

У 1975 р Сахарову була присуджена Нобелівська премія миру

Сахаров боровся за скасування смертної кари, організував Комітет із захисту прав людини

У 1969 р Сахаров передав свої заощадження – 139 тис. руб. – Червоному Хресту і на будівництво онкологічного центру в Москві.

Сахаров був сором’язливим і скромним. Він любив мити посуд, дарував дружині квіти і вазони, знав і любив Пушкіна і Блока.

Оцініть статтю
Додати коментар