Ернст Геккель біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.
Ернст Геккель – відомий біолог, філософ, лікар і художник.
Ернст Геккель біографія
Ернст Генріх Філіп Август Геккель народився 16 лютого 1834 в провінції Потсдам, яка на той момент була частиною Пруссії. Навчався в «Cathedral High School» в Мерзебурзі. Після закінчення школи в 1852 році Геккель продовжив навчання в сфері медицини в Берліні та Вюрцбурзі. Пізніше він вступив до Єнского університету, в якому під керівництвом Карла Гегенбаура захистив докторську дисертацію з зоології. Будучи студентом, Геккель виявляв інтерес до ембріології.
У 1857 році Геккель отримав вчений ступінь доктора медицини і отримав ліцензію на заняття власною практикою. Але професія лікаря перестала подобатися Геккелю відразу після того, як він познайомився зі своїми першими пацієнтами.
З 1859 по 1866 роки Геккель працював з такими видами тварин як кільчасті черви, губки і променевиків. Під час подорожі по середземноморському району він відкрив понад 150 нових видів променевиків. А між 1859 і 1887 роками відкрив тисячі нових видів.
У 1862 році Ернест Геккель став викладачем порівняльної анатомії в Єнському університеті, і цю посаду він займав протягом 47 років до 1909 року. У 1866 році Геккель разом з Германом Фолом відвідав Канарські острови, де познайомився з Томасом Хакслі, Чарлзом Дарвіном і Чарлзом Лайєлем.
Геккель запропонував поліпшену версію біогенетичного закону Етьєна Серрес, в якій він стверджував, що існує тісний зв’язок між біологічним розвитком організму, або онтогенезу, і їх еволюцією і філогенезом. Для ілюстрації біогенетичного закону Геккель використовував малюнки ембріонів і запропонував концепт Гетерохронизм – зміни часу розвитку плоду протягом еволюції.
Ідея Дарвіна про походження видів вплинула на написану в Німеччині Геккелем роботу з назвою « Природна історія творіння».
У 1866 році Геккель публікує книгу «Загальна морфологія організмів», яка була узагальненням ідеї Дарвіна, німецької філософії природи і еволюційної теорії Ламарка, яку Геккель відповідно назвав «Darwinismus». Він використовував морфологію для нового трактування теорії еволюції через те, що не було достатньої кількості органічних залишків для розвитку ембріології, які можна було використовувати як доказ родинних відносин. Він навіть пішов далі і стверджував, що походження людства можна відстежити до Південної Азії, звідки походять перші люди. Він вважав, що примати з Південної Азії мають велику схожість з людьми. Він також відмовився від ідеї Дарвіна про те, що примати Африки мали схожість з людиною.
Гегель вважав, що частина стародавнього материка Гондвани в Індійському океані була витоком розвитку людства, яке пізніше перемістилося в інші частини світу. У своїй книзі «Історія створення» Геккель описує шляхи міграції, які перші люди використовували, вибравшись з Гондвани.
Кількість малюнків Геккеля налічує більше 100 екземплярів, серед яких зображення тварин, а особливо водних тварин.
Геккель також займався філософією і написав такі роботи: «Загадка» і «Загадка Всесвіту і свобода навчання та викладання».
У 1867 році Геккель одружився на Агнес Хушке. У пари було двоє дочок – Емма і Елізабет, а також син на ім’я Вальтер . Після смерті дружини в 1915 році Геккель став морально нестійким. У 1918 році він продав свій великий будинок «Фонду Карл Цейс».
Помер Ернст Геккель 9 серпня 1919 в Німеччині.
Основні праці:
«Radiolaria» (1862)
«Siphonophora» (1869)
«Monophyletischer Stambaum der Organismen из «Generelle Morphologie der Organismen»» (1866)
«Natürliche Schöpfungsgeschichte» (1868)
«Monera» (1870)
«Calcareous Sponges» (1872)
«Freie Wissenschaft und freie Lehre» (1877)
«Deep-Sea Medusae» (1881)
«Indische Reisebriefe» (1882)
«Siphonophora» (1888)
«Deep-Sea Keratosa» (1889)
«Radiolaria» (1887)
«Die systematische Phylogenie» (1894)
«Die Welträthsel» (1895-1899)
«Über unsere gegenwärtige Kenntnis vom Ursprung des Menschen» (1898)
«Aus Insulinde: Malayische Reisebriefe» (1901)
«Kunstformen der Natur» (1904)
«Wanderbilder» (1905)