Теодор Шванн біографія та цікаві факти

Біологи

Теодор Шванн біографія скорочено та цікаві факти українською повідомлять про німецького біолога і основоположника клітинної теорії.

Теодор Шванн біографія скорочено

Теодор Шванн народився у 1810 році в німецькому місті Нейс. У 1833 році закінчив Боннський університет. А після навчання у Вюрцбурзі і Кельні в 1834-1838 роках він став працювати асистентом у Йоганна Мюллера, відомого фізіолога.

Теодор був працьовитим і цілеспрямованим, часом дивуючи навіть наймудріших дослідників. Всього за 5 років йому вдалося зробити таку кількість відкриттів, на які інші вчені витратили б все життя.

Під час вивчення фізіології травлення, він виявив особливу речовину в шлунковому соку. Вона сприяла переварюванню їжі. Вчений назвав цю речовину пепсин. Дане грандіозне відкриття Шванн зробив в 26-річному віці. Ще через рік дослідник заново відкрив дріжджові грибки і таємницю бродіння. Коли Теодор Шванн розглядав під мікроскопом дріжджі, то встановив наступне – дріжджі це живі організми. Забродившу рідину він доводив до високої температури, і тоді процес бродіння припинявся, а грибки перетворювали цукор в спирт. Разом з цим виділявся вуглекислий газ.

У жовтні 1838 року Шванн познайомився з М.Шлейденом, з яким потоваришував. Друзі захопилися ідеєю клітинної будови. Вони обмінювалися своїми думками щодо різниці в будові клітин рослин і тварин. У підсумку, всього за рік, вчений закінчує титанічну працю – «Мікроскопічні дослідження» (1839 рік). Головна ідея книги – всі живі організми складаються з клітин. Дане положення дослідника увійшло в біологію під назвою клітинної теорії Шлейдена-Шванна.

У 1839 році він отримав посаду професора анатомії в університеті бельгійського міста Лувен. У 1841 році дослідник став членом Академії наук в Брюсселі. Пізніше вчений переїжджає в Льєж і з 1858 року став очолювати кафедру фізіології. Надалі Шванн займався лише викладацькою діяльністю. У 1879 році його прийняли в члени Французької Академії наук і Лондонського королівського товариства.

Великий німецький біолог Теодор Шванн помер 11 січня 1882 року в Кельні.

Теодор Шванн цікаві факти

Шванна часто називають засновником сучасної гістології.

Батько Шванна був ювеліром, пізніше працював в друкарні.

Тільки в 69 років, за три роки до смерті, він залишив роботу і дослідження. В останні роки Шванн виявляв інтерес до богословських проблем.

Шванн встановив основний принцип ембріології, помітивши, що яйцеклітина – це одна клітина, яка в кінцевому підсумку перетворюється в повноцінний організм.

Теодор Шванн був дуже простою людиною, він залишався в стороні від наукових суперечок і дрібного суперництва, які зустрічаються в науковому братерстві. Його дуже любили і поважали його учні. Він ніколи не був одружений.

Сподіваємося, що реферат “Теодор Шванн” допоміг Вам підготуватися до заняття.

Оцініть статтю
Додати коментар