Вільям Гарвей біографія та цікаві факти

Біологи

Вільям Гарвей біографія та цікаві факти життя англійського вченого, засновника сучасної ембріології і фізіології викладены нижче.

Вільям Гарвей біографія скорочено

Учений Вільям Гарвей народився 1 квітня 1578 в містечку Фолкстон на південно-східному узбережжі Англії, графство Кент. Батько майбутнього вченого володів поштовою станцією. У 11-річному віці закінчив початкову приватну школу Джонсона. Після батько, побачивши успіхи сина, відвозить його в Кентерберійськую королівську школу, де грунтовно ставилися до освіти. Так, в старших класах учні писали твори на латині у віршах і прозою. Розмовляти школярам дозволялося тільки грецькою або латинською.

В Кембриджський університет він вступив в 15-річному віці на медичний факультет. 31 травня 1593 року його прийняли на навчання в Говілл-Кайюс-коледж. Але коледж йому закінчити не вдалося через хворобу. Тому завершити освіту він вирішив за кордоном. В кінці 1599 – початку 1600 року вчений відправився вивчати медицину в Падуанський університет. Вільям Гарвей не пропустив жодного заняття. Навесні 1602 року йому вдалося блискуче провести докторський диспут, після якого йому присвоїли ступінь доктора медицини.

До Англії Гарвей повернувся на початку 1603 року. Перше, чим він вирішив зайнятися, це здобуття ступеня доктора медицини від англійського університету. Після отримання другого докторського диплома в Кембриджському університеті, вчений зайнявся в Лондоні лікарською практикою. 4 травня 1603 року дослідник успішно здав іспит для отримання ліцензії, яка давала йому право лікувати людей по всій Англії.

За успішну діяльність і заслуги Вільяма Гарвея 5 червня 1607 року обрали в члени Королівської колегії лікарів. Він зайняв кафедру хірургії та анатомії, де пропрацював аж до своєї смерті. У лютому 1609 року обійняв посаду спочатку молодшого, а потім головного лікаря Лондонської лікарні Св. Варфоломія. У 1618 році Яків I і Карл I запросили вченого в якості лейб-медика.

Вільям Гарвей відкриття кровообігу

Після тривалої лікарської практики він почав проводити глобальні дослідження організму людини та інших тварин. Вільям Гарвей виявив у людини центральний механізм, який відповідає за транспортування крові до тканин.

У 1628 році вийшла публікація праці вченого «Анатомічне дослідження про рух серця і крові у тварин». У ньому він дав опис малого і великого кіл кровообігу. Гарвей був першим, хто довів, що серце – це безперервно працюючий механізм, який забезпечує постійний рух крові в організмі по судинах.

Вільям Гарвей проводив дослідження в області ембріології, вивчаючи зародження життя в живих організмах на курячих яйцях. У 1651 році він опублікував «Дослідження про зародження тварин», де описав картину ембріонального розвитку козулі і курчати.

Великий англійський дослідник помер в Лондоні 3 червня 1657 року.

Вільям Гарвей цікаві факти

Вчений 9 років проводив досліди, перш ніж сформулював поняття про циркуляцію крові в організмі.

Гарвей був одружений на Елізабет Браун, дочці лікаря королеви Єлизавети і Якова I. У них не було дітей, і вона померла за кілька років до нього.

Кажуть, що Гарвей був любителем кави і темряви. У темряві йому краще думалося.

Вчений часто страждав безсонням.

Колеги Гарвея критикували його за підхід до лікування пацієнтів: створення гігієнічних умов для хворого, забезпечення правильного харчування, призначалися ванни.

В останні роки життя страждав подагрою, і через сильні болі був змушений приймати настоянку опію.

Володів латиною та давньогрецькою мовою.

У віці 24 років Гарвей став доктором медицини Падуанського університету.

Він дуже любив читати, а також обожнював спостерігати за птахами.

Він читав лекції з анатомії по всій Англії протягом семи років.

Він помилково стверджував що всі живі істоти з’являються з яйця.

Прокинувшись вранці 3 червня 1657 року Вільям Гарвей відчув, що це останній день його життя. Вчений попрощався з рідними і спокійно помер у себе вдома.

Оцініть статтю
Додати коментар