Книгу “Федько-халамидник” скачати pdf, epub та fb2 форматах для більш комфортного читання на власному пристрої. Даний твір було написано Володимиром Винниченко у 1912 у жанрі соціально-побутове оповідання.
Володимир Винниченко «Федько-халамидник» скачати
“Федько-халамидник” скачать fb2, pdf, epub. Завантажуйте твір Володимира Винниченка “Федько-халамидник” повністю і безкоштовно (щоб скачати, обирай і натискай на іконку потрібного формату):
*розшифрування, щоб зрозуміти який формат Вам підходить:
FB2 – легка структурована книга, ідеально для читання з мобільного;
EPUB – підходить для більшості рідерів, структурована книга;
PDF – відкривається будь-де, зручно для друку.
Аналіз твору “Федько-халамидник” Володимира Винниченка допоможе у підготовці до уроку.
Відгук до твору “Федько-халамидник“
Федько-халамидник має образ хулігана, підбурювача, йому аби зробити шкоду, зіпсувати комусь гру. Дуже багато горя Федір зробив і дітям, і батькам. Люди говорили, що наче біс в нього вселився. Йому перепадало від батьків за його справи, але це мало ніякого результату, Федько ріс розбишакою і не жалів ні себе, ні ровесників, ні батьків. Федір ріс в звичайній, небагатій сім’ї, можливо від того був такий шибеник. Але Федір, не дивлячись на своє бешкетливе життя, ніколи не брехав і не здавав друзів.
На противагу Федькові виступає хлопець Толя: він з заможної сім’ї, вихований, делікатний, розумний… Всі протилежні якості мав від Федька. Батьки Федіра знімали квартиру в батьків Толі. Та й самі хлопці (не дивлячись на такі різні характери) на диво знаходили спільну мову, але всі їхні ігри закінчувалися недобрим ділом: як завжди, делікатний Толя потрапляв під вплив хулігана. Образ Толі викликає різні асоціації: то був обмежений в своїх діях і своїх друзях хлопчик, якому хотілось вибратись з тієї клітки, що йому нав’язали інтелігенти-батьки; з іншої сторони, він знав, що краще йому не дружити з Федіром, так як це завжди закінчується погано, але, не дивлячись на це, Толя сам іде бешкетувати.
Одного разу стався випадок з кригою. Тут уже, чи не вперше, вина була не на Феді, а на Толі. Проте Толя каже інакше, а Федір неочікувано… підтверджує брехню, тим самим беручи на себе вину, і знаючи, що дома він отримає вперше ні за що. Вдома нещасного Толю жаліють, а хворого і кволого Федіра б’ють. Б’ють так, що Федір впадає в марення і незабаром помирає…
Цей випадок Толю так і не провчив, йому навіть моторошно не стало, тільки цікаво було: як воно ховають Федька-халамидника. На останку твору Толя грається Федьковим чижиком, якого нібито виграв у померлого друга (Толя просив, щоб чижика йому віддала Федькова мати після смерті Федька, хоча йому той чижик і не був потрібен). Виходить, що делікатний Толя був підлим і розбещеним, а Федько-халамидник – розбишакою з добрим і безстрашним серцем…