Фіброма матки: симптоми і лікування

Хвороби

У продовження статті фіброма матки: види і класифікація розглянемо які симптоми притаманні даній хворобі і які є способи лікування фіброми матки.

Фіброма матки: симптоми

У більшості випадків жінки з фібромою матки не стикаються з якими-небудь симптомами, що провокуються даною хворобою, нерідко їм і зовсім не потрібне лікування. Одночасно з цим, досить виражені симптоми наявності фіброми відчуває кожна четверта пацієнтка дітородного віку. Розташування, кількість, розміри і тип фібром визначають конкретні симптоми в кожному окремому випадку.

У числі найпоширеніших симптомів фіброми виділяють наступні прояви:

  • Тривалі і рясні кровотечі. Супроводжуватися вони можуть також больовими відчуттями в комплексі зі згустками крові.
  • Анемія на тлі рясних кровотеч, що вимагає невідкладної медичної допомоги (у цілому проявляється в різних варіантах інтенсивності, в даному випадку має виражений характер, супроводжуючись такими симптомами, як запаморочення, знижений тиск, сильна слабкість, швидка стомлюваність, тремтіння рук).
  • Тиск, біль у тазовій області. Дані прояви виникають унаслідок тиску, що чиниться на тазову область фіброми.
  • Виникаюча з задньої області ніг біль. Тут, знову ж таки, больовий синдром виникає з причини тиску фіброми на область тазу і, відповідно, ніг.
  • Тиск в області сечового міхура. Даний симптом провокує потребу в учащении сечовипускання, затримку сечі або нетримання.
  • Тиск в області кишечника. За рахунок даного симптому можуть виникати запори, а також метеоризм.
  • Болі в області нижньої частини спини.
  • Збільшення живота, нерідко помилково приписане до вагітності або до збільшення ваги.
  • Відчуття повноти, тиску в нижній частині живота.
  • Біль при статевому контакті.

Крім перерахованих симптомів фіброма матки також може спровокувати порушення в репродуктивній функції, приводячи до безпліддя або ж передчасних пологів.

Лікування фіброми матки

У деяких випадках потрібне видалення матки. Для жінок, які прагнуть до її збереження, а також до подальшого планування вагітності, передбачається застосування методів малоінвазивного лікування фіброми матки, а також лікування за допомогою консервативної міомектомії. Широко застосовуються препарати, що блокують рецептори прогестерону і агоністи гонадотропіну, в тому числі і препарати іншого типу.

У числі основних методів, орієнтованих на лікування фібром матки виділяють також такі процедури, як органозберігаюче оперативне втручання, консервативна лапароскопія і лапаротомія міомектомія, гістерорезектоскопія, міомектомія і надпіхвова ампутація органу матки.

Для постановки діагнозу, а також призначення відповідного лікування слід спостерігатися у гінеколога або у гінеколога – ендокринолога.

Оцініть статтю
Додати коментар