Франсуа Рабле біографія скорочено на українській мові письменника і мислителя-гуманіста, вченого, філолога, лікаря, натураліста викладена в цій статті. Цікаві факти про Франсуа Рабле, про одного з найбільших діячів Відродження відкриють вам багато невідомого.
Франсуа Рабле біографія скорочено
Франсуа Рабле з’явився на світ в листопаді 1494 року в Сейі в маєтку Девін. Відносно походження його батька, є дві версії. Згідно з першою версією він був адвокатом, друга говорить, що батько був утримувачем трактиру, а третя записує його в аптекарі.
У ранньому віці його віддали на навчання в монастир Фонтене-ле-Конт до монахів-францисканців. Тут він вивчив давньогрецьку та латинську мови, природничі науки, право. Його прогресивні погляди не дозволили йому залишатися надовго в монастирі, і Франсуа просить тата Климента перевести його до бенедиктинців в Майзе.
Рабле незабаром залишає духовенство. Своє навчання вирішив продовжити в університетах Монпельє і Пуатьє, вивчаючи медицину. Його однокурсником був майбутній лікар і провидець Мішель де Нострадамус.
Мислитель в 1532 році вирішує оселитися в Ліоні і зайнятися лікарською практикою, редагуванням рукописів. Лікування було дуже успішною справою, і він став прикладом лікаря епохи європейського Відродження. Рабле з легкістю препарував трупи і лікував своїх пацієнтів не тільки ліками, але і психоаналізом, грунтуючись на методах Гіппократа. А весь вільний час присвячував публікацій памфлетів сатиричного жанру.
Першу книгу опублікував в 1532 році. Вона називалася «Пантагрюель» і була частиною великого, безсмертного роману «Гаргантюа і Пантагрюель». Його сміливі погляди на речі, події викликали осуд з боку духовенства. Вони висміяли основи світобудови.
У 1534 році і 1539 року Франсуа Рабле викладав в Монпельє медицину. Також мислитель часто здійснював подорожі в Рим зі своїм другом Жаном дю Беллі і Турин. До речі сім’я його друга допомогла йому «легалізувати» дітей, народжений не в шлюбі – Жюні і Франсуа. У період 1545-1547 років він живе в Меці, ховаючись від паризьких богословів. У 1547 році Рабле призначили вікарієм Медона і Сен-Крістоф-дю-Жамба, але письменник від посади відмовився.
Помер він в 1553 році в Парижі.
Франсуа Рабле цікаві факти
Мати Рабле померла рано, і з десятирічного віку Франсуа почав блукати по монастирях, а в 25 років постригся в ченці.
Рабле був поліглотом – він знав 12 мов
Рабле з легкістю препарував трупи і лікував своїх пацієнтів не тільки ліками, але і психоаналізом, грунтуючись на методах Гіппократа.
Його однокурсником був майбутній лікар і провидець Мішель де Нострадамус.
У житті Рабле одного разу було так, що грошей на дорогу до Парижа з Леона у нього не було. Тоді він підійшов до вирішення проблеми дуже креативно: в готельному номері, в якому він проживав, залишив 3 пакетика з такими написами – «Яд для королеви», «Отрута для короля» і «Яд для дофіна». Господар готелю, побачивши пакетики, доповів владі. Ті схопили Франсуа і під конвоєм доставили до короля Франциска I в столицю, щоб той вирішив, що робити з письменником. Після виявилося, що в пакетиках був звичайний цукор. Рабле зі сміхом випив його з водою. Оскільки вони з королем були друзями, то безгрошова ситуація Рабле і її рішення явно повеселили короля.
Письменник завжди з іронією ставився до нестриманості, нездорового способу життя, дурисвітства і псевдонаук.
Перші твори писати підписував своїм ім’ям, але пізніше вказував псевдонім – Алькофрібасом Назьє. На перший погляд він здається дивним. Але, якщо придивитися, то можна розгледіти анаграма, утворену з букв його справжнього імені.
Його книги входили список забороненої літератури французькою інквізицією.
Його вважають першопрохідцем Відродження.
Знаменита фраза «апетит приходить під час їжі» належить Рабле. Він використав її у творі «Гаргантюа і Пантагрюеля».