Гіппократ – видатний вчений стародавньої Греції

Медицина

Повідомлення про Гіппократа розповість яке захворювання відкрив Гіппократ та чим він відомий. Інформація про Гіппократа може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про Гіппократа

Гіппократ народився близько 460 року до нашої ери на острові Кос в сім’ї потомственого лікаря – Асклепіада. Саме він прищепив синові глибоку любов до медицини і був його першим учителем. Пізніше він навчався у знаменитих філософів Горгия і Демокрита.

Гіппократ став першим лікарем, який відкинув поширену тоді теорію про те, що на людину насилають хвороби боги. Завдяки його старанням медицину виділили в окрему науку. Він був упевнений, що недуги з’являються внаслідок впливу характеру, харчування людини, її звичок і природних факторів.

Оскільки Гіппократ був представником Косської школи лікарів, то він намагався встановити першопричину всіх патологій. З цією метою за кожним хворим встановлювалося постійне спостереження. Лікарі створювали в своїх лікарнях спеціальний режим, який повинен був сприяти самолікуванню. Передбачається, що за часів Гіппократа з’явився найважливіший принцип великого лікаря – «Не нашкодь». Гіппократ розглядав патологію як прогресуюче явище, головним етапом якого є так звана криза: людина або гине, або йде на поправку.

Головне досягнення Гіппократа – це виділення людських темпераментів. Він вважав, що поведінка безпосередньо залежить від рівня чорної жовчі, крові, слизу  в організмі. Також він ввів в медицину термін стадійності.

Вважається, що Гіппократ був просто геніальним, видатним хірургом Стародавнього Світу. Він використовував інноваційні способи лікування фістул, переломів, ран і вивихів. Крім того йому належить написання правил, як повинен вести себе хірург в ході операцій. Особливий акцент він робив на освітлення, розташування інструментарію і освітлення рук. Таким чином, батько медицини вперше сформулював етичні та моральні норми для лікарів. Доктор, на його думку, просто зобов’язаний бути працьовитим і відповідальним, викликати довіру і зберігати лікарську таємницю.

Гіппократ помер приблизно в 370 році до нашої ери.

Цікаві факти з життя Гіппократа

Він був лікарем в історії, який описав ракову пухлину, назвавши її крабом.

У його честь названо вино – гіпокрас і кратер на зворотному боці Місяця.

Існує легенда, що цар Артаксеркс, владика імперії Ахеменідів, пропонував Гіппократу службу при його дворі. Але давньогрецький лікар відповів відмовою.

Був одружений. Його дружиною стала дівчина зі знатної родини. Одружилися вони після того, як Гіппократ закінчив домашнє навчання. У подружжя було троє дітей: хлопчики Дракон, Фессал і дочка.

Одного разу він врятував Афін від всепоглинаючої чуми, яка майже знищила місто.

Знав і застосовував для лікування більше 200 лікарських рослин.

Гіппократ жив у часи Перикла, був сучасником Сократа і Платона, лікував від уявного безумства філософа Демокрита.

Захворювання, яке описав Гіппократ

Гіппократ описав вірусне захворювання – поліомієліт. Саме Гіппократ перший написав про нього.

Наразі відомо, що його перебіг супроводжується ураженням центральної нервової системи та виникненням паралічів.

Також він описав такі хвороби як: епілепсія, правець, бешиха та ін.

Сподіваємося, викладена розповідь про Гіппократа допомогла Вам. А власний реферат “Гіппократ – батько медицини” Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар