Фразеологізми про друга чи дружбу відображають відношення людей до одного. Ця збірка містить фразеологізми про дружбу з поясненнями.
Фразеологізми про друга
Душа в душу – жити дружно
Друзі – “не розлий вода”
Друзі- водою не розіллєш
Водити дружбу
Щирі друзі – глечика не поб’ють
Не в службу, а в дружбу
Друг пізнається в біді
Дружити з пелюшок
«два Аякси» — нерозлучні друзі.
Значення фразеологізма «Друг, що тричі відрікся»
Вислів походить з євангельської оповіді про апостола Петра, який тричі відрікся від свого вчителя Ісуса Христа, схопленого вартою (Матв., 26).
Так говорять про людину, дружба якої не витримує важких випробувань.
Значення фразеологізма «Кастор і Поллукс»
Брати Діоскури — герої грецьких міфів, сини Леди. Один з них, Поллукс або Полідевк, син Зевса, — безсмертний, а другий, Кастор, — смертний. Брати завжди були разом. Коли Кастор загинув у бою, Поллукс, не бажаючи пережити його, благав у богів і для себе смерті. Зевс дозволив йому половину свого безсмертя віддати Касторові. Від того часу брати один день проводили в підземному царстві Аїді, а другий — на Олімпі, серед богів.
Іменами Кастора й Поллукса називають нерозлучних друзів.
Значення фразеологізма «Діоскури»
Діоскури — Кастор і Полідевк, або Поллукс — сини Зевса і смертної жінки Леди, якій верховний бог з’явився у вигляді лебедя. Кастор був смертний, а Поллукс мав безсмертя, але брати так любили одне одного і так не хотіли розлучатися, що випрохали в Зевса дозвіл один день бути серед богів на Олімпі, а другий — у підземному царстві мертвих.
В образній мові — нерозлучні друзі.