Фрідріх Ніцше цікаві факти з життя німецького філософа Ви дізнаєтеся в цій статті.
Фрідріх Ніцше цікаві факти
Ніцше був атеїстом. Хоча і обидва його дідуся були священиками, і його батько – протестантським пастором.
Зріст Ніцше – 173 см
Любив вивчати стародавні мови – латинь, грецьку
Ніцше ні разу не був одружений і не мав дітей. У його житті, звичайно, були жінки, і він не раз робив пропозицію, але отримував відмову. Сам філософ казав, що у нього було 4 жінки.
Ніцше відправився на війну з Францією, куди закінчував університет в 23 роки. Він був на фронті в якості санітара і ледь не помер, заразившись дизентерію і дифтеритом.
За життя у філософа майже не було прихильників. Він не був популярний. Але після його смерті у мислителя з’явилося досить послідовників. Його ідеї надихнули Гітлера на боротьбу за найбільший німецький рейх і за «біляву бестію» – Надлюдину.
У Ніцше були проблеми з психічним здоров’ям. Ніцше почав вважати себе Ісусом, Наполеоном, Буддою та іншими історичними постатями. Останні 11 років свого життя він провів у божевільні. Там він робив багато записів, які перетворилися в знамениту книгу «Моя сестра і я». У книзі було шокуюче зізнання про його зв’язок зі своєю сестрою.
Ніцше страждав на епілепсію. Від цієї хвороби померли його брат і батько. Трагізм пережитих днів надовго залишається в свідомості Ніцше.
Після того, як помер батько Фрідріха, вихованням сина займалася мати. З 6 років вона навчала його грі на роялі, а в 10 років він вже писав музику і деякий час хотів стати музикантом. І навіть коли втратив розум, він створював музичні опуси і імпровізував в лікарняному холі.
У 1869 році він відмовився від прусського громадянства і залишок життя прожив без громадянства.
Ніцше став професором в 24 роки. Однак змушений був піти у відставку в 35 років через проблеми зі здоров’ям.
Ніцше товаришував з композитором Р. Вагнером, але після того, як Вагнер назвав книгу філософа «Людське, занадто людське» «сумним свідченням хвороби» письменника, дружба припинилася. Під враженням була написана книга «Казус Вагнера».