Фрідріх Ніцше цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Фрідріх Ніцше цікаві факти з життя німецького філософа Ви дізнаєтеся в цій статті.

Фрідріх Ніцше цікаві факти

Ніцше був атеїстом. Хоча і обидва його дідуся були священиками, і його батько – протестантським пастором.

Зріст Ніцше – 173 см

Любив вивчати стародавні мови – латинь, грецьку

Ніцше ні разу не був одружений і не мав дітей. У його житті, звичайно, були жінки, і він не раз робив пропозицію, але отримував відмову. Сам філософ казав, що у нього було 4 жінки.

Ніцше відправився на війну з Францією, куди закінчував університет в 23 роки. Він був на фронті в якості санітара і ледь не помер, заразившись дизентерію і дифтеритом.

За життя у філософа майже не було прихильників. Він не був популярний. Але після його смерті у мислителя з’явилося досить послідовників. Його ідеї надихнули Гітлера на боротьбу за найбільший німецький рейх і за «біляву бестію» – Надлюдину.

У Ніцше були проблеми з психічним здоров’ям. Ніцше почав вважати себе Ісусом, Наполеоном, Буддою та іншими історичними постатями. Останні 11 років свого життя він провів у божевільні. Там він робив багато записів, які перетворилися в знамениту книгу «Моя сестра і я». У книзі було шокуюче зізнання про його зв’язок зі своєю сестрою.

Ніцше страждав на епілепсію. Від цієї хвороби померли його брат і батько. Трагізм пережитих днів надовго залишається в свідомості Ніцше.

Після того, як помер батько Фрідріха, вихованням сина займалася мати. З 6 років вона навчала його грі на роялі, а в 10 років він вже писав музику і деякий час хотів стати музикантом. І навіть коли втратив розум, він створював музичні опуси і імпровізував в лікарняному холі.

У 1869 році він відмовився від прусського громадянства і залишок життя прожив без громадянства.

Ніцше став професором в 24 роки. Однак змушений був піти у відставку в 35 років через проблеми зі здоров’ям.

Ніцше товаришував з композитором Р. Вагнером, але після того, як Вагнер назвав книгу філософа «Людське, занадто людське» «сумним свідченням хвороби» письменника, дружба припинилася. Під враженням була написана книга «Казус Вагнера».

Оцініть статтю
Додати коментар