Генріх Гейне цікаві факти

генріх гейне цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Християн Іоганн Генріх Гейне – німецький поет, публіцист і критик. Цікаві факти про Генріха Гейна розкажуть про його життя і творчість, про дитинство, освіту, захоплення, про особисте життя.

Генріх Гейне цікаві факти з життя

Народився в Дюссельдорфі, Німеччина, в сім’ї єврейського купця, але прийняв християнство у віці 25 років.

Генріх Гейне був далеким родичем Карла Маркса по материнській лінії. Однак вони познайомилися в Парижі в 1843 році і не підозрювали про свою спорідненість.

Його батько був купцем і бачив майбутнє Генріха у цій сфері, проте хлопчик не відчував інтересу до торгової справи.

Після закінчення Дюссельдорфської ліцею, батько відправив Генріха в одну з франкфуртських банкірських контор для вивчення вексельної справи, а потім – прикажчиком в бакалійний склад. Через два місяці Генріх втік додому, після чого батько відправив його до Гамбурга, цього разу, до дядька – Соломона Гейне. Завдяки сприянню впливового дядька, Генріх Гейне відкрив комісіонерську контору.

Перебуваючи у дядька Соломона, він закохався у свою кузину Амалію. Любов залишилася без відповіді, і всі переживання Генріха знайшли вихід у його віршах – в «Книзі пісень».

За освітою Гейне – доктор права. Але він юристом не працював, ймовірно, не зміг знайти роботу через своє єврейське коріння та протестантську віру.

Гейне був знайомий з такими видатними діячами культури: Фредеріком Шопеном, Гектором Берліозом, Ференцем Лістом, Олександром Дюма та багатьма іншими.

Цікаві факти про життя і творчість генріха гейнеПоет Генріх Гейне одружився на Євгенії Мірат – неосвіченій, грубій і недалекій продавщиці із взуттєвого магазину. Його любов брала інколи дивні форми, так що поет залишив заповіт, за яким весь стан переходить Євгенії з однією умовою – вона повинна обов’язково вийти заміж після його смерті. Чому так? За словами письменника, таким чином він буде впевнений, що хоча б одна людина буде шкодувати про його смерть.

Гейне був відвертим критиком репресивних режимів свого часу і твердо вірив у права людини. У своїх творах Гейне виступав за більшу терпимість і розуміння різних культур і релігій, а також був прихильником гендерної рівності.

Твори Гейне були заборонені нацистами, а його книги конфісковані та знищені. Його твори вилучили з публічних бібліотек, а його ім’я – з офіційних архівів. Заборона діяла до падіння нацистського режиму в 1945 році.

Поезію Гейне поклали на музику багато композиторів, зокрема Роберт Шуман і Франц Шуберт.

У 1848 році Гейне з невідомої причини був паралізований. В останнє десятиліття життя Гейне був прикутий до ліжка, ці вісім років він називав «матрацною могилою» (поет хворів на туберкульоз спинного мозку)

Згідно з аналізом його волосся в 1997 році було підтверджено, що поет страждав від хронічного отруєння свинцем.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Анонім

    Дякую!))

    Відповіcти
  2. Большое спасибо))))))))

    Большое спасибо)))))))))))

    Відповіcти
    1. Не_Большое спасибо)))))))))))

      Большое спасибо)))))))))))

      Відповіcти
  3. Українець

    Єдиний сайт на якому є інформація про Гейне

    Відповіcти
  4. Віталій Бабець

    ДЯКУЮ!

    Відповіcти