Тихий океан за його розміри називають Великим. Це найбільший водний об’єкт Землі. Це найглибший і найтепліший в поверхневому шарі океан. Тут утворюються найвищі вітрові хвилі і найбільш руйнівні тропічні урагани. Він посідає перше місце за кількістю островів і відрізняється різноманітністю природних умов.
Географічне положення Тихого океану відносно екватора
Розташований океан по обидві сторони від екватора і 180 меридіана. Він займає майже половину площі всього Світового океану і омиває береги п’яти материків Землі.
Тихий океан покриває більше 30% поверхні Землі і перевершує за площею всі материки. З півночі на південь він простягається на 16 000 км, а з заходу на схід – більш ніж на 19 000 км).
· З півночі Тихий океан обмежений входом в Берингову протоку.
· На заході його межа проходить по берегах Азії до Малаккської протоки, уздовж островів Суматра, Ява, Тимор, Нова Гвінея, через Торресов протоку, уздовж східного узбережжя Австралії і острова Тасманія, далі по 147 сх.д. до Антарктиди.
· Південною межею Тихого океану служать береги Антарктиди.
· Східним кордоном Тихого океану служать береги Північної і Південної Америк, протоки Дрейка, до Антарктичного півострова Антарктиди.