Гомер біографія скорочено

гомер біографія коротко Письменники

Гомер біографія українською мовою скорочено розповість про життя та творчість поета стародавньої Греції періоду античності. Гомер вважається автором «Іліади» та «Одіссеї», двох славетних грецьких епічних поем, що започаткували європейську літературу.

Гомер коротка біографія

Немає достовірних даних щодо місця і часу його народження. Вважається, що Гомер жив приблизно в 8 столітті до нашої ери в одному з 7 міст на території Іонії: Афіни, Родос, Аргос, Саламін, Смірна, Колофон, Хіос. Прийнято також зображати Гомера сліпим, дотримуючись традицій періоду античності. У той час багато знаменитих віщунів і поетів були позбавлені зору, і греки бачили в цьому якийсь взаємозв’язок.

В описі життя Гомера є епізод, пов’язаний з поетичною дуеллю на іграх на честь загиблого Амфідем , де Гомер і Гесіод читали свої кращі вірші. Незважаючи на те, що симпатії публіки були на боці Гомера, перемога дісталася його противнику, який оспівував у своїх віршах світ і землеробство.

Гомера вважають прабатьком європейської літератури. Саме з поем «Іліада» і «Одіссея», автором яких є великий поет, починається знайомство зі світовою літературою . Однак, його авторство вчені піддають сумніву починаючи з 18 століття. Усі суперечки та проблеми щодо походження і створення цих поем прийнято називати «гомерівським питанням».
На думку дослідників, знамениті поеми були створені після Троянської війни, і були засновані на міфах і переказах. Епоси написані в 8 столітті до нашої ери, розповідають про військові дії на територіях давньої Греції, про героїв легенд та історичних персонажів.

«Іліада» і «Одіссея» вважалися у стародавніх греків символом мудрості, справедливості та духовності. Люди виконували їх на святах, починали і завершували ними процес навчання, по них грецькі діти вчилися читати. Гомер став прикладом для багатьох письменників того часу, а також класиків світової літератури, які черпали натхнення у великого поета античності.
Саме ці поеми принесли Гомеру всесвітню популярність. Він є першим давньогрецьким поетом, який залишив таку літературну спадщину, і знання про якого дійшли до наших днів. До того ж, близько половини знайдених на сьогоднішній день папірусів стародавньої Греції належать його перу і є уривками його творів.

Перекладати знамениті поеми почали ще в 3 столітті до н.е. – Римський поет Лівій Андронік зробив переклад «Одіссеї» на латинь. У 15 столітті вперше з’явився переклад на італійську, а в 18 столітті – на англійську, німецьку та російську мови .

Крім «Іліади» та «Одіссеї» Гомеру також приписують авторство так званих «Гомерових гімнів», комічну поему «Маргіт». Однак, в його літературну спадщину вони не ввійшли, як і багато інших творів, зараховуваних йому.

Смерть Гомера настала на острові Іос архіпелагу Кіклади.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. НагнисьИлыбись

  Спасибо)

  Відповіcти
 2. _USYA_

  Огромное спасибо ! Люблю ваш сайт )

  Відповіcти
 3. инко

  ай лав итс сайт и етих людей

  Відповіcти
  1. J. G. (Джей Джи)

   Дякуємо, за схвальну оцінку!

   Відповіcти
 4. Ілля

  Часто користуюся вашим сайтом мені все подобається.

  Відповіcти