Характеристика Євгенія Онєгіна

євгеній онєгін характеристика 9клас

“Євгеній Онєгін” образ головного героя з цитатами розкритий в цій статті. Цитати до образу Євгенія Онєгіна допоможуть розкрити його особистість.

Образ Євгенія Онєгіна з роману Пушкіна

Молодий дворянин Євгеній Онєгін — це людина зі складним та суперечливим характером. Онєгін народився і виріс в Петербурзі.  Він виріс без матері, батько мало уваги звертав на сина, доручивши його виховання «вбогим» гувернерам, що не відводили багато часу наукам. Натомість вони навчили його висловлюватися французькою, розуміти латинь, танцювати мазурку і декламувати епіграми. Добре і швидко він освоїв «науку пристрасті».  Оскільки виховання виявилось згубним, Онєгін виріс егоїстом, який не звертав уваги на почуття, інтереси та страждання інших людей. Він навіть не помічає, що кривдить людей.

Спосіб життя Онєгіна — лінощі, нудьга та пошуки задоволення. Однак ми розуміємо, що в його образі узагальнено спосіб життя багатьох молодих людей того часу. На відміну від більшості представників правлячого класу він не втратив чутливості, сумління та благородства. Він духовно вищий за багатьох представників свого кола. Євгеній Онєгін милий і розумний, має широке коло літературних уподобань: від Гомера до Адама Сміта, непогано розбирається в людях, модно вдягнений та зачісний.

Виріс Онєгін досить егоїстичним, нездатним до праці, легко ранить почуття інших людей. Кожен день він відвідував театри, бали і бенкети. На наступний ранок ніжився в ліжку, а потім знову готувався до виходу в світ. Скоро від такої одноманітності у юнака розвинулася хандра. Щоб хоч якось урізноманітнити свій побут, він намагався читати книги і займатися літературною творчістю. Але це йому теж скоро набридло. Вирушаючи в село до вмираючого дядька, який заповів йому багату спадщину, він сподівався там відпочити від столичної суєти. Зміна обстановки йому припала до смаку, але і тут він незабаром почав нудьгувати. Такою була натура молодого дворянина.

Знайомство з Ленським, який здобув освіту в одному із найкращих університетів Німеччини, відкрило в душі Онєгіна приховане за маскою егоїзму та байдужості прагнення щирих взаємин між людьми. Євгеній Онєгін був справжнім генієм у справі зваблення.

Поетичність душі Тетяни він одразу відчув, навіть не почувши її голосу, що свідчить про його доброзичливість. У відповідь на її лист із зізнанням він сказав, що міг любити її любов’ю брата і що сімейне життя не для нього, тобто він не створений для родинного затишку. Незважаючи на те, що до цих двох людей він був налаштований доброзичливо, щастя це йому не принесло.

Є. Онєгін не відмовляється від дуелі з Лен­ським, тому що він побоюється громадської думки, дотримується правил світського ети­кету, аристократичних забобонів.

Ленського він випадково вбив на дуелі, а Тетяна була видана за іншого і стала княгинею. Наприкінці роману він побачив її в іншому світлі і полюбив, але цього разу вона йому відмовила. Вона вважала неприпустимим порушити шлюбну обітницю. Ця відмова спричинила  переворот всіх його думок і душевних почуттів.

Образ Онєгіна розкривається в протиставленні театрального життя в першій главі і реальних людських почуттів в кінці роману.

Риси характеру Євгенія Онєгіна – любязний, розумний, вишуканий, гордий, егоїст.

  •  Образ головного героя роману можна порівняти з іншим образом світової літератури Чайльд Гарольдом.

Коротка характеристика Євгенія Онєгіна

є молодий заможний дворянин родом з Петербурга. На момент розповіді Євгену близько 26 років, і весь свій час він звик проводити в неробстві: в театрах, на балах і прийомах. Незважаючи на захоплюючу світське життя, молода людина не відчуває себе задоволеним: він постійно сумує, нудьгує, його важко чимось здивувати або захопити. Онєгін має славу досвідченого серцеїда, який володіє значним списком підкорених жіночих сердець.

Головний герой твору, дворянин, який вимушено приїхав в село з Санкт-Петербурга доглядати за дядьком. Там він сходиться з Ленським, який знайомить його з сестрами Ларіними. Одна з сестер, Тетяна, закохується в нього, але він їй відмовляє. В іншу сестру закохується Ленський. Незабаром Ленський, приревнувавши друга до нареченої, викликає його на дуель і Онєгін, з жалем, вбиває його, після чого їде з села. Через кілька років він випадково зустрічає Тетяну і розуміє, що вона була створена для нього. Незважаючи на закоханість, вона відмовляє Онєгіну, так як вже вийшла заміж, і його серце розбите.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Сніжана

    Чудово, дуже вам дякую!!!

    Відповіcти
    1. Олена Олександрівна

      краще б ти сама написала.

      Відповіcти
      1. Йовжі із Мункача

        Юй, та се фосо

        Відповіcти
  2. вероніка

    дякую!

    Відповіcти
    1. Максим

      УВААААААААААА

      Відповіcти
  3. Алеся

    Спасибо

    Відповіcти