“Гордість і упередження” характеристика героїв

Гордість і упередження характеристика героїв 9клас

“Гордість і упередження” характеристика головних героїв Елізабет Беннет, Дарсі та інших допоможе розкрити їх образи, риси характеру. Цитатна характеристика героїв також наведена у статті.

“Гордість і упередження” характеристика героїв

Характеристика Елізабет Беннет

Елізабет Беннет – головна героїня роману. Їй 22 роки, виросла у незаможній родині в провінції. Вона друга за старшинством з п’яти сестер Беннет.
Риси характеру: розумна, приваблива, дотепна, незалежна, має сильне почуття справедливості. Елізабет схильна до швидких суджень, які іноді виявляються помилковими.
Вона вчиться долати власні упередження і відкривати своє серце для містера Дарсі.

Елізабет має аналітичний склад розуму, займається самоосвітою, любить читати і має глибокі знання з різних тем, що робить її цікавою співрозмовницею. Вона  не боїться висловлювати свою думку і має власні принципи, якими керується в житті. Дівчина відмовляється слідувати суспільним нормам, якщо вони суперечать її переконанням. Елізабет не боїться конфліктів і завжди говорить правду, навіть якщо вона неприємна. Це демонструється, зокрема, в її взаєминах з містером Дарсі, коли вона критикує його поведінку без жодних вагань.

Незважаючи на певні недоліки своєї родини, Елізабет любить всіх і готова захищати їх інтереси. Вона виявляє турботу та розуміння до сестер, особливо до старшої сестри Джейн, і підтримує її у важкі моменти.

Елізабет мріє про шлюб, заснований на коханні, а не на матеріальній вигоді. Її роман з містером Дарсі ілюструє її відданість цим ідеалам, коли вона відмовляє містеру Коллінзу, незважаючи на його добробут.

Елізабет Беннет –  сильна, незалежна жінка, яка не боїться йти проти течії заради справедливості та своїх переконань.

Характеристика Дарсі з твору “Гордість і упередження” 

Містер Фіцвільям Дарсі – головний герой твору, багатий і впливовий власник маєтку Пемберлі в Дербіширі, який, як кажуть, коштує щонайменше 10 000 фунтів стерлінгів на рік.

Він красивий, високий і розумний.

Риси характеру: освідчений, серйозний, стриманий, гордий, інтровертний, спочатку здається пихатим і відчуженим, але виявляється благородним і щирим, дбайливим. Незважаючи на те, що він виглядає гордим і з цієї причини його не люблять люди, його слуги ручаються за його доброту та порядність.

“Гордість і упередження” характеристика другорядних героїв

Джейн Беннет – найстарша та найкрасивіша з сестер Беннет. Їй 23 роки.
Риси характеру: сором’язлива, добросердечна, розумна, щира, романтична, лагідна, красива, схильна бачити тільки хороше в людях, наївна. Джейн є повною протилежністю своїй молодшій сестрі Елізабет у своїй відкритості та довірливості.
Вона закохується в Чарльза Бінґлі, багатого молодого джентльмена, який нещодавно переїхав у Хартфордшир і є близьким другом містера Дарсі.

Чарльз Бінглі – багатий і симпатичний молодий чоловік, з півночі Англії, який орендує Незерфілд Парк, маєток за три милі від Лонгборна, з надією придбати його. Він товаришує з містером Дарсі.
Риси характеру: добродушний, романтичний, гостинний та привітний, щирий, скромний, шляхетний, але легко піддається впливу інших людей. Він швидко закохується в Джейн Беннет.
Йому бракує рішучості, і він легко піддається впливу інших; його сестри Керолайн та Луїза не схвалюють зростання прихильності Бінґлі до міс Джейн Беннет. Він успадкував статок у 100 000 фунтів стерлінгів.

 Місіс Беннет – дружина містера Беннета та мати їхніх п’яти дочок.
Риси характеру: корислива, весела, нетактовна, істерична, дріб’язкова, стурбована тим, щоб вдало видати заміж своїх дочок, часто поводиться нерозумно і смішно. Її мало хвилює, чи принесуть такі шлюби щастя її дочкам. Вона отримала від батька 4000 фунтів стерлінгів. Вона не уміє помовчати, каже завжди, що думає.

Містер Беннет – батько сімейства Беннет. Має дохід у 2000 фунтів стерлінгів на рік.Діти для нього завжди на першому місці.  Його прихильність до дружини зникла на початку їхнього шлюбу і тепер зведена до простої терпимості.

Риси характеру: поміркований, стриманий, логічний і розсудливий, дотепний, інтелектуально обдарований, але пасивний і дистанційований у вихованні дочок. Він часто знаходить утіху в своїх книгах.

Лідія Беннет  – наймолодша з сестер Беннет.
Риси характеру: безтурботна, безвідповідальна, легковажна. Вона схильна до поспішних і необдуманих вчинків. Основне її заняття в житті – спілкування, особливо флірт з офіцерами міліції. Це призводить до того, що вона втікає з Джорджем Вікхемом, хоча він не має наміру одружуватися з нею. Лідія не поважає моральний кодекс свого суспільства; як каже Ешлі Таучерт, вона «почуває без міркувань».

Джордж Вікхем – привабливий, але підступний офіцер міліції. Він був знайомий з містером Дарсі з дитинства, будучи сином стюарда батька містера Дарсі. Він втікає з Лідією без наміру одружуватися, що призвело б до повної ганьби для неї та її родини, якби не втручання Дарсі, щоб підкупити Вікхема, щоб він одружився з нею, виплативши свої негайні борги.

Риси характеру: брехливий, підлий, меркантильний, маніпулятивний, азартний, використовує свою зовнішність і чарівність для досягнення власних цілей.

Леді Кетрін де Бург – впливова і багата тітка Дарсі. Вона є власницею Розінгс-парку, де вона живе зі своєю дочкою Енн. До неї підлабузнює її ректор містер Коллінз. Леді Кетрін планувала видати свою хворобливу дочку заміж за Дарсі, щоб «об’єднати їхні два великі маєтки».

Риси характеру: Пихата, владна, самовпевнена, звикла домінувати і наказувати.

Містер Вільям Коллінз  – далекий троюрідний брат містера Беннета, священик і нинішній імовірний спадкоємець його маєтку Лонгборн-гаус. Це покірливий і помпезний чоловік, схильний до довгих і нудних промов,  відданий своїй покровительці, леді Кетрін де Бург.

Риси характеру: марнославний, хитрий, пихатий, улесливий.

Оцініть статтю
Додати коментар