Хемінгуей біографія коротко

ернест Хемінгуей біографія скорочено Письменники

Хемінгуей біографія скорочено розповість про життя та творчість відомого американського письменника та журналіста на українській мові.

Ернест Хемінгуей коротка біографія

Письменник народився 21 липня 1899 року в містечку Оук-Парк в штаті Іллінойс (це було передмістя Чикаго). Його батько був лікарем, а мати займалася вихованням дітей. З дитинства батько прищеплював йому любов до природи, в надії, що син піде по його стопах, і вивчатиме природознавство з медициною. Мати майбутнього письменника наполягала на заняттях музикою і навіть змушувала його співати в церковному хорі. Як він сам пізніше зазначав, музичного таланту у нього зовсім не було. У 12 років хлопчик отримав у подарунок від дідуся однозарядну рушницю, про що запам’ятав на все життя. Дружба між Ернестом і дідусем зміцнилася, і він часто згадував його у своїх творах. Відтоді полювання було головною пристрастю хлопчика.

Саме мисливство та рибальство мали вплив на тематику творів Хемінгуея.

Хемінгуей отримав освіту, навчаючись у граматичній школі та школі “Рівер форест хай скул”.

Він почав писати вже в шкільні роки. Крім цього, він був хорошим спортсменом, займався футболом і боксом.

Після закінчення школи в Оук-Парк, він почав працювати репортером в газету Канзас-Сіті. Незабаром він був мобілізований і відправлений на службу в Червоний Хрест в Італії. Через поганий зір він почав служити шофером (водієм), але незабаром переходить на передові позиції.

У липні 1918 року Хемінгуей був серйозно поранений осколками снаряда в обидві ноги. Коли він повернувся до Америки, то впродовж кількох років пропрацював репортером в канадській газеті.

В 1921 році одружується з піаністкою Елізабет Хедлі Річардсон та переїжджає до Парижа (Франція), в місто, про яке він вже давно мріє.

1925 – 1935 роки – період стрімкого творчого злету письменника.

Перша збірка оповідань письменника «У наш час» вийшла в 1925 році. Через рік вийшов у світ роман «І сходить сонце», присвячений «втраченому поколінню». Тієї ж тематики була книга, що принесла світову популярність Хемінгуею – «Прощавай, зброє!» (1929).

За свою літературну кар’єру письменник не раз переживав творчу кризу. Так, наприклад, на початку 1930-х років наступив один з таких періодів і для особистісного розвитку Е. Хемінгуей відправився в тривалу подорож в країни Африки. У цих екзотичних країнах йому вдалося не тільки пополювати, але і знайти себе. В результаті він написав кілька нових оповідань і збірок: «Смерть пополудні» (1932), «Зелені пагорби Африки» (1935), «Сніги Кіліманджаро» (1936).

Одним з кращих творів, в якому намітився вихід із кризи, став роман «Мати і не мати» (1937). Кардинально новий період творчості пов’язаний з участю Хемінгуея в Іспанській революції, під час якої він був військовим кореспондентом. Цей досвід дав йому багато нових ідей для репортажів, нарисів та оповідань. Найбільшими творами того періоду стали п’єса «П’ята колона» (1938) і роман «По кому дзвонить дзвін» (1940). Черговий спад у творчості намітився під кінець Другої світової війни.

Роки 1937-1940 р. у творчості Хемінгуея називають іспанським періодом.

У 1949 році письменник переїхав на Кубу, де відновив літературну діяльність. Там була написана повість «Старий і море» (1952).

У 1953 році Ернест Хемінгуей отримав Пулітцерівську премію за повість «Старий і море». Цей твір вплинув також на присудження Хемінгуею Нобелівської премії з літератури в 1954 році.

У 1956 році Хемінгуей починає роботу над автобіографічною книгою про Париж 1920-х років – «Свято, яке завжди з тобою», яка вийшла тільки після смерті письменника. Він продовжував подорожувати і в 1953 році в Африці потрапив в серйозну авіакатастрофу.

У 1960 Ернест повертається в Америку. Стає ясно, що страждає психіка Хемінгуея. Йому здається, що за ним стежать, він у постійній депресій. Письменника відправляють до психіатричної клініки, але лікування не має результату.

2 липня 1961 у своєму будинку в Кетчумі, через кілька днів після виписки з психіатричної клініки Майо, Хемінгуей застрелився з улюбленої рушниці, не залишивши передсмертної записки.

Через п’ятдесят років після смерті, на підставі Закону про свободу інформації, в ФБР був зроблений запит про Ернеста Хемінгуея. Відповідь: стеження було, жучки були, прослуховування теж було. Прослуховували його навіть у психіатричній клініці, звідки він дзвонив, щоб повідомити про це.

Також ви можете використати для підготовки до занять хронологічну таблицю життя і творчості Хемінгуея.

Цікаво: У своїй творчості Хемінгуей часто використовує принцип “айсберга”.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Error 404 x_x

    Не коротка біографія, а автобіографія! Того що автобіографія — це власноруч написана коротка або розгорнута історія життя окремої людини в його особистій оцінці. Повторюю власноруч і його, а не мати і батька!!!

    Відповіcти
  2. Ольга

    Дуже гарний метеріал,дякую! Едине що,помилки у словах(перевірте )

    Відповіcти
  3. Lolll

    Це не коротка біографія , тут дуже велика біографія.

    Відповіcти
  4. Карина

    Настя Турчин привітик
    Біографія топ!!!
    дякую!!!

    Відповіcти