Головні та другорядні герої казки “Фарбований лис” Івана Франка добре знайомі кожній дитині. Розглянемо детальніше, які це персонажі та які їх риси характеру.
Хвалькуватість та зарозумілість Лиса, його користолюбство, нечесність, хитрування, пихатість — ось риси характеру головного героя цієї казки. Саме така вдача викликає не лише сміх, а ще й осуд.
Франко навмисне називає правління свого героя “добрим”, “справедливим”, “м’якосердим”. Але це добро фальшиве, бо далі автор пише: “Хто був дужчий, той ліпший, а хто слабший, той ніколи не вигравав справи”. Удавка добрість Лиса насправді є замаскованою байдужістю до підлеглих, задовольнивши свої потреби, він не цікавиться долею звірів.
“Фарбований лис” цитатна характеристика
Обережність: “взагалі він пильнував, щоб нічим не зрадити перед своїми міністрами, що він є Лис,а не звір Остромисл».
Хитрість:“Це не кепсько, що вони мене так бояться! Так можна добре виграти».
Пихатість “І, піднявши вгору хвіст, надувшися гордо, він пішов у глиб лісу, де знав, що є місце сходин для всеї лісової людності. …. А Лис Микита мов і не бачить сього, йде собі поважно, мов у глибокій задумі, а прийшовши насеред звірячого майдану, сів на тім пеньку, де звичайно любив сідати Ведмідь.”
Самолюбство: “— Слухайте, любі мої,— говорив Лис Микита,— і тіштеся! Сьогодні рано святий Миколай виліпив мене з небесної глини — придивіться, яка вона блакитна! ”
Непорядність: “Пішли дні за днями. Лис Микита був добрим царем, справедливим і м’якосердним, тим більше, що тепер не потребував сам ходити на лови, засідати, мордувати. Все готове, зарізане, навіть обскубане і обпатране, приносили йому услужні міністри. Та й справедливість його була така, як звичайно у звірів: хто був дужчий, той ліпший, а хто слабший, той ніколи не виграв справи.”
План характеристики Лиса Микити:
1.Лис Микита серед інших лісових мешканців:
а)незвичайне мисливське щастя;
б) самовпевненість та зарозумілість.
2. Лис випробовує себе на ярмарку:
а)поведінка між людьми;
б)страх бути спійманим;
в) кмітливість.
3.У новій подобі:
а) перше враження від нової зовнішності;
б)хитрість та лукавство у прийнятті рішення стати царем;
в)“добрий, справедливий і м’якосердний цар”.
4. Кінець царювання:
а)необачний вчинок;
б)розплата за обман.
5. Ставлення автора до Лиса.
6.Чим повчальний образ Лиса Микити?
Казка “Фарбований Лис”. Іван Франко
Тести до казки Івана Франка "Фарбований лис"
Пройди тест до казки Івана Франка "Фарбований лис", щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему. Для старту натисни кнопку ↓
Я не понимаю если написано Лис,Вовчик-братик,Ведмедик почему характеристика записана только на Лиса?? вам было день написать характеристики на всех????????
Я не понимаю если написано Лис,Вовчик-братик,Ведмедик почему характеристика записана только на Лиса?? вам было день написать характеристики на всех????????