Гора Говерла: цікаві факти

говерла цікаві факти Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про Говерлу розкажуть про найвищу гору України, про її особливості та рекорди.

10 цікавих фактів про Говерлу

Її висота – 2061 м над рівнем моря. Це найвища гора України.

Говерла знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей, за 17 км від кордону з Румунією.

Слова «Говерла» походить від угорського слова «hóvár», що в перекладі означає «снігова гора». На верхівці гори дійсно дуже холодно, сніг там може не танути аж до середини літа. Від підніжжя Говерли до її вершини розташовано 3 кліматичні пояси.

Кожен хто піднявся на вершину побачив там мармурову плиту, під якою знаходяться капсули із землею з усіх областей України. Також на вершині встановлено хрест та флагшток з українським прапором. Ще є кількаметровий обеліск, який колись розмежовував кордони Чехословаччини та Польщі.

Перший туристичний маршрут на гору Говерла було прокладено  у 1880 р. Нині таких маршрутів кілька. Підйом для новачків досить складний, але завдяки показчикам дуже зрозумілий.

В середньому турист під час підйому робить близько 50 зупинок для відпочинку. Найкращий час для мандрівки – липень та серпень.

Через популярність серед туристів має високий рівень засміченості привершинної ділянки, а також знищений рослинний покрив на вершині.

Більшість сходжень починається з бази Заросляк, яка знаходиться на висоті 1100 м. Дістатись бази можна пішки, на автомобілі чи велосипеді, і найлегше це зробити з Ворохти чи Верховини. З бази на вершину ведуть дві стежки — одна пологіша, загальною довжиною 4,3 км, інша крутіша — 3,7 км. Починаючи пішохідний маршрут з бази Заросляк, підкорити вершину влітку року не важко навіть непідготовленим туристам.

Найшвидший підйом на гору. Мешканець Закарпаття за 58 хвилин 25 секунд збіг на гору.

З вершини Говерли можна спуститися вниз до озера Несамовите. Це озеро має льодовикове походження, а також є одним з найвищих високогірних озер в Україні.

Найоригінальніші підкорення Говерли:

  • учасники автоклубу Chevrolet Niva їхали машиною на вершину 3 тижні;
  • Бійці АТО Дмитро Пархоменко та Сергій Корюк підкорили Говерлу в дуже незвичний спосіб: висадилися на гору з парашутами.

Оцініть статтю
Додати коментар