Хто відкрив радіоактивність елементів і зробив таке значуще відкриття в науці, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Хто відкрив явище радіоактивності?
Офіційною наукою вважається, що той хто відкрив природну радіоактивність – це чоловік і жінка Марія і П’єр Кюрі. Але дане явище перед подружжям було випадково відкрито декількома вченими раніше.
Вперше явище природної радіоактивності відкрив фотограф Абель Ньєпс де Сен-Віктор, причому абсолютно випадково, коли в 1857 році здійснив спробу отримати кольорові знімки. Проводячи експерименти з солями металів, він зробив відкриття, що деякі солі в темряві залишають на фотопапері відбитки. Ними були солі урану, які служили невидимим джерелом випромінювання радіоактивності. Але вона вважалася небезпечною для людини, тому на час про неї забули.
Французький фізик Антуан Беккерель займався дослідженням фосфоресцентних мінералів, які після перебування на сонці деякий час світяться. До цього він вивчав рентгенівські випромінювання і вважав, що вони пов’язані між собою. З метою перевірки даного припущення, Беккерель експериментував з солями урану, які підтвердили його гіпотезу. Так ним була виявлена радіоактивність.
Однак термін «радіоактивність» придумав і ввів у науковий обіг зовсім не він, а Марі Кюрі. Вона разом зі своїм чоловіком П’єром займалася дослідженням даного явища.
Явище радіоактивності відкрите було завдяки спільній роботі подружжя. Тобто в тому розумінні, до якого ми звикли. Подружжя виявили радіоактивність радію і полонія. Вони разом з Беккерелем розділили в 1903 році Нобелівську премію з фізики.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, хто вперше відкрив радіоактивність елементів.