“…І ось я ляжу, – родючий гній…” Євген Плужник

Плужник Євген біографія Вірші Плужника

Вірш “…І ось я ляжу, – родючий гній…” Євгена Плужника

“…І ось я ляжу, – родючий гній…” Євген Плужник

…І ось я ляжу, – родючий гній, –
На скривавлений переліг…
– Благослови єси, часе мій!
Навчи мене заповітів своїх!

Розцвітайте, нові жита!
А на кожному колосі – мука моя…
О, воістину час ратай!
Славословлю його ім’я.

Благословен єси, часе мій!
О, жорстокий! І весь в крові!
– Це нічого, що я мов гній –
Під посіви твої нові!
– Бо ось вірю, зросту колись, –
І до когось вітрами, – жни!
…Серце, серце моє! навчись
Тишини…

ДНІ. Київ, 1925, с. 45.

Віршам Плужника притаманний глибокий ліризм, драматизм почуттів, майстерна поетична мова.
Якщо Ви маєте або можете зробити аналіз вірша “…І ось я ляжу, – родючий гній…” Плужника Євгена лишайте інформацію в коментарях.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Іванна

    Аналіз поезії
    Вірш Євгена Плужника “І ось я ляжу родючий гній” є яскравим прикладом його поетичного стилю, де простежуються риси імпресіонізму та символізму. Давайте детальніше розглянемо цей твір.

    ### Тема і зміст
    Основна тема вірша — невідворотність смерті та трансформація після неї. Плужник говорить про свою смерть як про щось неминуче, але при цьому зображує її не як кінець, а як початок нового циклу життя. Він порівнює себе з родючим гноєм, який після смерті стане джерелом живлення для нових рослин. Це свідчить про глибоке філософське осмислення життя та смерті, а також про віру в безперервність життєвого циклу.

    ### Образи та символи
    Вірш насичений символами, які підкреслюють основні ідеї твору:
    – **Родючий гній** — символ життєдайної сили смерті, яка дає початок новому життю.
    – **Природа** — уособлення циклічності та вічності буття. Образи природи у вірші підкреслюють зв’язок людини з навколишнім світом і природними процесами.

    ### Мова і стиль
    Плужник використовує просту, але водночас багату на метафори мову. Це надає віршу особливого ліризму та глибини. Поетичні образи, з одного боку, є дуже конкретними, а з іншого — універсальними, що дозволяє читачеві легко уявити описане і відчути його значення.

    ### Ідеї та філософія
    У вірші простежується ідея циклічності життя і смерті, що є центральною у багатьох творах Плужника. Поет розмірковує над сенсом існування, взаємозв’язком між життям і смертю, акцентуючи увагу на тому, що смерть не є кінцем, а лише частиною великого природного циклу.

    ### Висновок
    Вірш Євгена Плужника “І ось я ляжу родючий гній” є глибоким філософським роздумом про життя і смерть. Через образи природи і символічні метафори поет показує невід’ємний зв’язок між цими двома станами, підкреслюючи вічність і циклічність буття. Вірш спонукає замислитися над тим, як наше життя продовжується у нових формах навіть після смерті.

    Відповіcти