Атомна бомба: цікаві факти
Всього в бойових цілях атомні бомби використовувалися 2 рази (Хіросіма і Нагасакі). Від двох вибухів загинуло 200 000 цивільних осіб і військовослужбовців.
А ось випробувань ядерної зброї проводилося в районі 2 тисяч. Екологи стверджують, що це завдало істотної шкоди навколишньому середовищу. Тільки в період з 1951 по 1992 рік на випробувальному полігоні в Неваді було проведено в цілому 928 ядерних випробувань. З них 828 перебували під землею.
Тільки президент може віддати наказ про ядерний удар. Так прийнято в більшості країн тому, що ядерна зброя занадто небезпечна, щоб її можна було застосовувати в конфліктах.
З 1940 по 1996 роки США витратили 8,8 трильйона доларів на ядерну зброю. Деякі стверджують, що за подібні гроші можна було б перемогти голод в усьому світі, замість того, щоб розробляти зброю, здатну вбивати мільйони.
Ядерна війна загрожує новим «Льодовиковим періодом». Вчені припускають, що ядерна війна призведе до створення 150 мільйонів тонн диму, який утворює величезну хмару в атмосфері, що блокує сонячне світло. Після такої війни земля могла стати непридатною для життя не тільки через радіацію, а й через ядерну зиму і відсутність сонячного світла, від якого залежить вирощування врожаїв. Деякі вчені також говорять, що подібне може привести до того, що на Землі залишаться тільки бактерії.
Ядерна ракета може потрапити в ціль на відстані 1500 км за 4 хвилини. Якщо вибухне ядерна війна, то Земля може стати безлюдною протягом 90 хвилин.
Офіційно, ядерною зброєю володіють такі країни: США, Китай, Росія, Франція, Індія, Пакистан, Північна Корея, Великобританія. Ці країни провели ядерні випробування і офіційно володіють ядерною зброєю. Також вважають, що ядерну зброю має Ізраїль.
Сьогодні в світі налічується більше 15 000 ядерних боєголовок. У Росії їх близько 7300 а у США – близько 7000.
У 1986 році вибух на Чорнобильській АЕС (Україна) привів до катастрофічних наслідків. В результаті катастрофи було випущено в 100 разів більше радіації, ніж атомні бомби, скинуті на Японію під час Другої світової війни. Від 4 000 до 10 000 чоловік загинули від наслідків вибуху. Понад 70 тисяч стали інвалідами.
Найпотужнішою ядерною зброєю, яку коли-небудь підірвали, була російська цар Бомба. Ядерний гриб вибуху піднявся на висоту 67 кілометрів; діаметр його двох’ярусного «капелюха» досяг (у верхнього ярусу) 95 кілометрів.