Тварини екваторіальних лісів мають дуже незвичний вигляд та знайомі кожному з нас. Тварини вологих екваторіальних лісів перераховані нижче.
Які тварини живуть в екваторіальних лісах?
Вологі екваторіальні ліси – одна з найунікальніших природних зон, що має багату фауну і флору і не повністю досліджена вченими. Тварини екваторіального лісу неймовірно різноманітні, адже в цій природній зоні мешкає понад 2/3 всіх видів тварин, птахів і комах нашої планети.
Тварини екваторіальних лісів
Нижній ярус став зоною проживання гризунів і комах. Тут найбагатша фауна метеликів і жуків в світі. Під покровом лісу можна зустріти жука-голіафа – одного з найважчих жуків на землі.
У фауні вологих тропічних лісів зустрічаються мурахоїди, броненосці і лінивці, хамелеони, коатові, дикобрази, кажани (долина Конго і Амазонки налічує кілька сотень видів), лами, різні загони пернатих і птахів, а також плазуни і земноводні.
Серед земноводних найпоширеніші деревні жаби, що живуть на деревах і відкладають свою ікру в дощову воду, яка накопичується в листках.
У наземних ярусах водяться найбільші змії в світі, що поїдають гризунів, птахів, амфібій.
У вологих екваторіальних лісах живуть і великі хижаки: ягуари (в Південній Америці), леопарди (в Африці), крокодили, бегемоти.
Річки та озера налічують близько 2 тисяч риб (приблизно 1/3 всієї прісноводної фауни планети).
Розглянемо деяких тварин вологих тропічних лісів докладніше.
Тропічні ліси населяє величезна різноманітність пернатих, як маленьких, так і великих.
Тукан – представник сімейства птахів з величезним, яскраво забарвленим жовтим дзьобом, майже рівним довжині його тулуба. Є об’єктом полювання місцевих жителів через смачне м’ясо і помаранчевий дзьоб, який використовується як прикраса.
Нектарка – маленька пташка (від 8 см в довжину) з яскравим і строкатим оперенням, що харчуються нектаром квіток і сприяють їх запиленню.
Папуги і райські птахи – одні з найбільш поширених птахів у екваторіальних лісах, з довгими хвостами і різнобарвним забарвленням.
Ягуар – третій за величиною в світі хижий ссавець і один з великих представників сімейства котячих, що мешкає в Північній і Південній Америці. Виходить на полювання в сутінкові годинни. Його здобиччю є копитні, птиці, мавпи, а також черепахи. Щелепи ягуара можуть з легкістю розкусити панцир. Чудово плаває і в рідкісних випадках здатний упустити жертву, іноді може нападати на сплячих алігаторів.
Леопард – великий представник котячих, чудово лазить по стовбурах і гілках. Нападає на мавп, дрібних копитних і здатний зловити здобич, що набагато перевищує в вазі його власне тіло.
Тропічні ліси густо населені: гібонами, горилами, мавпами і вузьконосими мавпами. Живуть в лісових кронах на висоті 50 м над землею.
Горили – найбільші з представників цього класу. Їх зріст досягає більше 1,5 м, а вага – до 260 кг. Хижаки бояться нападати на них, оскільки дорослі особини дуже сильні.
Гібони. Їх відмінною рисою є довжина їх передніх кінцівок, що перевищує задні. Добре пристосувалися до життя в кронах і листі дерев і пересуваються унікальним в світі тварин способом, розгойдуючись з гілки на гілку передніми кінцівками.
Анаконда – один з найбільших удавів на землі, його тулуб досягає в довжину до 10 м. Великі розміри анаконди дозволяють їй полювати навіть на тварин і невеликих ссавців, іноді на крокодилів і людей. На відміну від інших змій, довгий час може перебувати під водою.
Нападаючи на жертву, використовує задушливий прийом, потім поступово заковтує величезною пащею. Живе до 50 років і мешкає в лісах Амазонки в Південній Америці.
ЧОМУ ТАК МАЛО….