Коротка біографія імператора Нерона розповість про життя та правління римського імператора.
Біографія Нерона коротко
Нерон – римський імператор, правив Римом з 54 до 68 року. Він відрізнявся марнославством, грамотним веденням зовнішньої і внутрішньої політики, деспотизмом. Він став останнім імператором з римської династії Юліїв-Клавдіїв.
Луцій Доміцій Агенобарб (Нерон Клавдій Цезар Август Германік) народився 15 грудня 37 року в місті Антіум, Італія, недалеко від Риму.
Незабаром батька хлопчика помер і його вихованням зайнялася тітка, давши йому прекрасну освіту. У 49 році римський престол зайняв Калігула, який одружився на матері Нерона – Агрипині і усиновив його. Так юнак став спадкоємцем престолу. Мати одразу ж зайнялася навчанням сина. Вихователем Нерона став Сенека – оратор, мислитель і філософ. Агрипина всіляко намагалася усувати конкурентів сина. Подейкують, що смерть Калігули також справа її рук, так як жінка стала побоюватися того, що чоловік передасть владу своєму рідному синові.
Правління Нерона почалося з того дня, як помер Калігула. Нерону було тільки 16. Мати Нерона хотіла правити Римом через свого сина. Вона намагалася вплинути на його політику і отримати владу для себе. Зрештою, Нерон втомився від впливу своєї матері і відмовився слухати її. Агрипина розлютилася і почала змову проти Нерона. У відповідь Нерон вбив свою матір.
У 55 році він почав займатися справами держави. У ранні часи Нерона при владі проходила боротьба з корупцією, багато посадових осіб було заарештовано, знизилися податки.
Незабаром Нерон ставав тираном. Він стратив тих, хто йшов проти його волі, усував політичних суперників. Нерон почав вести себе як божевільний і вважав себе скоріше художником, ніж імператором. Він витрачав великі суми грошей на екстравагантні вечірки і почав виконувати свої вірші і музику публічно.
У 64 році сталася трагедія – горів Рим, і деякі історики вважають, що він сам став ініціатором пожежі, щоб звільнити місце для нового палацу. Тоді в Римі згоріли 10 районів з 14. Нерон же звинуватив в тому що сталося християн, наклав на провінції великий податок. Безліч християн були вбиті. Їх стратили жахливими способами, в тому числі спалювали живцем, розпинали і кидали собакам.
Через рік імператор вступив в конфлікт з Сенатом, який, в свою чергу, підготував змову з повалення імператора. Дізнавшись про це Нерон протягом декількох днів схопив всіх змовників.
У зовнішній політиці він не досяг особливого успіху. Правитель займався зміцненням кордонів територій, які були завойовані до нього. Єдине в чому він ще відзначився, так це в придушенні повстання королеви британських земель, що увійшли до складу Римської імперії.
У 68 р н.е. деякі римські провінції почали повставати проти Нерона. Боячись, що Сенат його покарає, Нерон покінчив життя самогубством за допомогою одного зі своїх помічників.
Імператор Нерон: цікаві факти
Нерон відомий тим, що страчував будь-якого, хто був з ним не згоден, включаючи його матір.
Нерон отруїв свого зведеного брата Британіка – за легендою через те, що той мав кращий голос, хоча ймовірно просто позбавлявся від претендента на владу. Ненавидів він і свою матір Агрипину Молодшу. Спочатку Нерон позбавив її всіх почестей і забрав варту, після чого вигнав з палацу. Три рази намагався отруїти, але Агрипина попередньо приймала протиотруту. Тоді він придумав спеціальний корабель-пастку і запросив Агрипину на гостину в Байї. Свинцева брила, яка повинна вбити Агрипину, застрягла в спинці ліжка, і хоча корабель і розламався, вона не потонула і змогла доплисти до берега, де її, проте, все одно вбили.
Був одружений кілька разів. Його першою дружиною стала дочка Клавдія – Октавія. У 58 році імператор захопився красивою, розумною і благородною Поппеєю Сабіною, заміжньою жінкою. Через 4 роки вона завагітніла, і Нерон розлучився з Октавією, а сама Поппея пішла від чоловіка. У пари в 63 році народилася дочка, яка померла в 4-місячному віці. Через кілька років вона завагітніла знову, проте народити дитину їй не судилося: п’яний Нерон штовхнув її в живіт, від чого Поппея померла. Третьою дружиною деспотичного правителя стала Статілія Мессалина. Ходили чутки, що імператор був одружений навіть на своєму рабі Скорусі.
Імператор приймав ванни з рибами, які випускали електричні розряди. Так імператор лікувався від ревматизму.
Нерон був короткозорим, тому лікарі порадили для зміцнення зору більше дивитися на зелене. Тому він став носити зелений одяг, а свою спальню прикрасив хризолітом. Навіть арена для гладіаторських боїв була засипана малахітом. На самі бої імператор споглядав через відшліфований смарагд.
Правитель стратив одного з учнів Ісуса Христа – Петра. Це сталося в 64 році.
Імператор до сьогоднішнього дня утримує світовий рекорд за кількістю олімпійських перемог. Йому дісталося 1808 Олімпійських вінків. Однак домагався він подібних результатів шляхом обману.
Двома головними політичними радниками Нерона були префект Буррус і філософ Сенека.
Одне з його улюблених занять-водити колісницю. Можливо, він сам брав участь в гонках на колісницях.
9 червня 68 року Нерон покінчив з собою. За легендою, останніми його словами були «Який великий артист гине».
Рік після смерті Нерона називають «Роком чотирьох імператорів». Чотири різних імператора правили недовго протягом року.