Розповідь про Фінляндію на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про Фінляндію може бути доповнена цікавими фактами.
Повідомлення про Фінляндію
Родина Санта-Клауса і мумі-тролів знаходиться в Північній Європі. Фінляндія має площу 338 145 км2, і приблизно чверть цієї території лежить за Полярним колом. При цьому ще 10% займають озера: їх тут близько 190 тисяч. Фінляндія межує з Норвегією, Швецією і Росією. Омивається Балтійським морем.
Столиця Фінляндії – Гельсінкі.
Адміністративний поділ Фінляндії
Фінляндія розділена на 12 ляні (губерній) і 450 самоврядних комун (кунта), Аландські острови мають статус автономії.
Форма правління Фінляндії – Парламентська республіка, а голова держави – президент, який обирається строком на 6 років.
Великі міста Фінляндії – Тампере, Еспоо, Турку, Оулу, Куопіо, Пори.
Державна мова Фінляндії – Фінська, шведська.
Релігія Фінляндії: 87% – віруючі євангелістсько-лютеранської церкви.
Етнічний склад Фінляндії: 93% – фіни, 6,5% – шведи.
Валюта Фінляндії: Євро = 100 центам.
Клімат Фінляндії
Незважаючи на те що Фінляндія-північна країна, її клімат набагато м’якше, ніж у континентальних східних сусідів, що обумовлено впливом теплих морських течій. На півдні зима досить м’яка з частими відлигами, а літо тепле. На півночі зима більш довга і сніжна, літо прохолодне. Середня температура на півдні Фінляндії: взимку від – 10 до – 15 ° С, влітку від + 15 до + 20 ° С. На півночі Фінляндії (в Лапландії) більш суворий клімат: взимку до -30 ° С, влітку до + 15 ° С. У період літнього сонцестояння на півдні Фінляндії сонце світить 19 годин на добу, а за 70-й паралеллю не виходить в протягом 73 днів. Опадів випадає 400-700 мм на рік.
Флора та фауна Фінляндії
Фінська природа красива і різноманітна. Тут розташовано безліч лісів, що покривають низини і пагорби. У більш вологих зонах ростуть ялини, в більш сухих – сосни. На південному заході разом з хвойними деревами живуть дуб, липа, в’яз, ясен, клен. На північ тайгові ліси переходять в гірську лісотундру і тундру, де навесні розквітає верес і азалія, а восени з’являється велика кількість диких ягід – чорниці, морошки і брусниці.
Великих лісових звірів збереглося небагато, лише на сході зустрічаються ведмеді, полярні лисиці, вовки і рисі. У Лапландії водяться дикі північні олені. У лісах також мешкають лось, білка, лисиця, заєць, видра та хохуля. Птахів налічується понад 250 видів: рябчик, куріпка, тетерев та інші. Річки та озера Фінляндії багаті на рибу. Тут водяться лосось, сиг, судак, щука, окунь. З морської риби найбільше салаки.
Життя в Фінляндії
Однією з найяскравіших пам’яток країни є Північне сяйво. Красиве природне явище можна спостерігати на півночі Фінляндії з серпня по квітень. Найбільш вдалий час доби – з 22:00 до опівночі, причому шоу може тривати від 20 секунд до 4 годин.
У країні близько 2 млн саун, тобто по одній на кожну сім’ю. І це не просто приємне проведення часу, а життєва необхідність, яка переросла в справжній культ. Протягом багатьох століть сауна є місцем як тілесного, так і душевного очищення. В ефективності такого методу можна не сумніватися, адже в Фінляндії дуже чиста вода. Настільки, що її п’ють прямо з крана. Головні джерела прісної води – озера. Їх тут безліч. Найбільші: Інарі, Оулу, Сайма, Несіярві і Пяйянне.
Особливі відносини фінів з природою знайшли своє відображення і в повсякденному житті, зокрема в облаштуванні житла. У 1930-х фінський дизайн просто перевернув уявлення світу про будинок. Головні його риси – це екологічність, простота і практичність. Ніякої химерної обробки і зайвих деталей, тільки прості форми і чисті лінії. Багато предметів фінських дизайнерів стали культовими і використовуються досі, наприклад, легендарні крісла Ееро Аарне. До речі, один з таких об’єктів може стати чудовим сувеніром з Фінляндії. Хоча частіше звідси все-таки привозять фігурки мумі-тролів, листівки з оленями і м’ятний лікер «Мінт».
У Фінляндії правосторонній рух. Автобусне сполучення діє приблизно на 90% доріг Фінляндії. Експрес-автобуси забезпечують надійне і швидке сполучення між густонаселеними районами країни.
тор-5 місць, які варто відвідати
- Сенатська площа і Старий ринок в Гельсінкі
- Церква Темппеліаукіо
- Резиденція Санта-Клауса
- Музей дизайну в Гельсінкі
- Водоспад в Іматра
У Гельсінкі варто також відвідати – Президентський палац, собор Св. Миколи; в Тампере – собор XX ст., Морську фортецю Суомен-Лінна. Лахті – визнаний центр зимових видів спорту.
Сподіваємося, викладена інформація про Фінляндію допомогла Вам. А власну розповідь про Фінляндію Ви можете залишати через форму коментарів.