Історія волейболу. Правила гри

Різне

“Волейбол” реферат коротко викладений в цій статті, допоможе Вам підготуватися до заняття і розширити свої знання про цю спортивну командну гру.

Що таке волейбол?

Волейбол – спортивна командна гра, в якій 2 команди на майданчику, що розділено сіткою, намагаються направити на сторону суперника м’яч так, що він упав на площадку супротивника, або ж, щоб противник допустив помилку. У кожній команді 12 чоловік, з них 6 грають і 6 на заміну.

У 1947 році заснували Міжнародну федерацію волейболу, яка об’єднала 220 національних федерацій. З 1964 року його включили в програму Олімпійських ігор.

Історія волейболу коротко

Деякі дослідники вважають родоначальником волейболу Халстеда, американця із Спрінгфілда. Він в 1866 році пропагував гру «літаючого м’яча», яку Халстед назвав волейболом. Але історія цього виду спорту почалася значно раніше. Ще в хроніках римських літописців (III століття до н.е.) згадується про гру, яка здалеку нагадує волейбол. До нашого часу дійшли і правила гри, написані в 1500 році. Тоді вона називалася «фаустбол»: майданчик 90х20 м був розділений кам’яною невисокою стіною, де 2 команди (3-6 гравців) намагалися на сторону суперників перебити через стіну м’яч.

Фаустбол швидко став популярним у Франції, Німеччині, Швейцарії, Данії та Австрії. Змінювалися лише правила та ігровий майданчик. Склад команди був строго 5 чоловік. Гравці перебивали м’яч через шнур передпліччям або кулаком. Фаустбол тривав 2 тайми по 15 хв.

Як бачите, історія волейболу почалася дуже давно, але офіційно його існування починається з ХХ століття, з моменту оприлюднення його правил. Звичайно, вони постійно вдосконалюються і змінюються. Датою народження даного виду спорту вважається 1895 рік. Викладач фізкультури Гелиокского коледжу Вільям Дж. Морган оголосив про те, що винайшов гру волейбол і розробив правила, які увійшли в ужиток з 1897 року. Хоча назвав він гру не волейбол, а мінтонет. 28 липня 1923 року в Москві пройшов перший матч з волейболу між чоловічими командами.

У 1927 році була опублікована книга з волейболу «Волейбол і кулачний м’яч» Макрушева. Через рік цей вид спорту включили в програму змагань Всесоюзної спартакіади. У 1964 році пройшов перший волейбольний Олімпійський турнір в Токіо. У ньому брали участь 10 чоловічих і 6 жіночих команд.

Правила гри у волейбол: коротко

Майданчик строго 19 х 9 м.

У кожній команді може бути 14 гравців. Але на ігровий майданчик допускається тільки 6 гравців.

Позиція ліберо. Гравець ліберо може замінити на задній лінії будь-якого гравця. Але він не може атакувати команду противника. Колір форми ліберо відрізняється від інших командних гравців.

Набір очок. Раніше партії розігрувалися до 15 очок зі своєї подачі. Сьогодні кожна партія розігрується до 25 очок, перемога присуджується тому, що переміг в 3 партіях.
Атака проводиться трьома дотиками. Перший – прийом і передача, другий – вибір сполучного гравця для атаки, третій – атакуючий удар.

Зона. Розрізняють 6 зон, які закріплюються при стартовій розстановці за гравцями. Після переходу м’яча кожен раз волейболісти переміщуються від більшої зони до меншої.

Захист, мета якого довести м’яч до гравця без втрати очок і м’яча.

Розіграш після подачі м’яча. Гравець не може робити більше 3-ох торкань.

Сподіваємося, що “реферат Волейбол” з фізкультури допоміг Вам підготуватися до заняття. Доповнити розповідь про волейбол Ви можете залишити через форму коментарів нижче.